Yeter Ki Okusunlar

Yenifakılı Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan KOP Projesi kapsamında öğrencilere okuma alışkanlığı, başarıyı artırma yolları, moral ve motivasyon konulu konferans verildi. Eğitim konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde konferans, seminer ve radyo programları gerçekleştirilen kişisel gelişim uzmanı Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan Palu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferansta, Aslanhan öğrencilere yönelik moral motivasyon ve hedef belirleme ile ilgili bilgiler aktardı.

Yenifakılı’daki eğitim seviyesinin yükseltilmesi noktasında bir çok çalışma sergileyen Yenifakılı Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni bir projeye daha imza attı.

Konya Ovası Projesi olarak bilinen (KOP) kapsamında girişimlerde bulunan Yenifakılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Çete, amaçlarının , Yenifakılı ilçesinde okuma kültüründe farkındalık oluşturarak sürdürülebilir hale getirilmesinin ve öğrencilerin okuma ve yazma alışkanlıklarının geliştirilmesi olarak özetledi.

“Öğrencilerimiz, yeter ki okusun” diye konuşan Çete, “sayın Kaymakamımız Mustan Barış İşler, eğitimde başarıyı artırmanın yolunda her türlü teklifimizi kabul etmiş ve büyük desteklerde bulunmuştur. Yenifakılı’nın eğitim seviyesinin her geçen gün yükselmesinde lider rol oynayan sayın Kaymakamımız’a bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

2016 yılında KOP’a yaptıkları başvurunun kabul edilmesi sonrasında konunun uzmanını ilçeye davet ettiklerini anımsatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Çete, ulusal ve uluslararası düzeyde konferans, seminer ve radyo programları gerçekleştiren kişisel gelişim uzmanı Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan Palu’yla öğrenci ve velilerle buluşturduklarını kaydetti.

Yenifakılı ilçesinde önceki gün gerçekleştirilen “Kitap Okumanın Faydaları, Başarıyı Arttırma Yolları, Moral – Motivasyon” Konulu Konferansa, Yenifakılı Kaymakamı Mustan Barış İşler başta olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Çete, daire müdürleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, 7. 8. 11. ve 12. sınıf öğrencileri ve aileleri katıldı.

Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan öğrencilere yönelik moral motivasyon ve hedef belirleme ile ilgili bilgiler aktardı. “Bilinçli Aile, Duyarlı Genç” Programının ikinci oturumu velilere yönelik yapıldı. Sıtkı Aslanhan çocuğun başarısında anne ve babanın rolü hakkında konuşarak çocuk yetiştirmede anne ve babaların hataları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Beğeni ile takip edilen konuşmanın sonunda Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’a hediye takdimi yapıldı. Kaymakam Mustan Barış İşler de yaptığı konuşmada çocuğun başarısında anne ve babanın büyük rolü olduğunu belirterek bu tür bilgilendirme seminerlerinin anne babalara yol gösterici olduğunu dile getirdi.

Bu tür etkinliklerin artarak devam edeceği müjdesini veren Kaymakam İşler, “Yeter ki, öğrencilerimiz okusunlar” dedi.