Yenişehir’de Öğrencilere ve Velilere Eğitim Semineri

Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Bilinçli Aile ve İdeal Gençlik’ konulu bir konferans düzenlendi.

Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Sitesindeki konferansa Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Gençlik Spor İlçe Müdürü Ahmet Kaya, MHP İlçe Başkanı Arif Eren, okul müdürleri öğrenciler ve veliler katıldı.

Açılışta konuşan Yenişehir Yusuf Ateş Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü İrfan Karakuş, bu tür programları gençlerin oradan oraya savrulmaması için yaptıklarını belirterek, ‘Sizlerin bizlere emanet ettiğiniz yavrularımızı en iyi şekilde yetiştirmek için çabalıyoruz. Biz seferden sorumluyuz. Zaferi verecek olan rabbimdir. Bu gün İmam Hatipler varsa zamanında kapı kapı gezip para toplayan büyüklerimizin eserleridir’ dedi.

Daha sonra konuşan Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’da, “Bilinçli Aile İdeal Gençlik” konulu bir konferans verdi. Aslanhan konferansında anne ve babaların çocukları ile ilgilenmelerinin önemine, anne ve babanın çocuğun psikolojik gelişimine katkısına ilişkin bilgiler verdi.

Konuşmasında günümüzde kullanılan teknolojik araçların, sosyal medyanın gençler ve aileler üzerindeki etkisine de değinen Aslanhan kendi hayatından ve yaşanmış insan hikâyelerinden yola çıkarak aile bütünlüğünün önemini dinleyicilerle paylaştı.

“Türkiye’de aile kavramını ele aldığımız zaman neredeyse eşiyle ya da çocuğuyla problemi olmayan aile yok. Evlerde ciddi bir sıkıntı var. Hepimizin yüreğini yakan sıkıntılar var. Herkes mutlu ve huzurlu yuvanın yollarını arıyor. Bunun belki birçok yolu var ama benim bildiği bir yol var. O’da samimiyetten geçiyor.“ şeklinde konuştu.
Konferans sonrası Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, “Bilinçli Aile” konulu kitabını sevenleri için imzaladı.