Yazar Aslanhan Kırkağaç’ta İlgi Gördü

Kırkağaç İlçe Müftüğü tarafından düzenlenen Mevlid-i Nebi haftası programında Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan sahne aldı.

Kırkağaç Belediyesi Kültür merkezindeki konferansa Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, İlçe Müftüsü Mehmet Deniz, AK Parti Kırkağaç İlçe Başkanı Mehmet Emin Güngör, BBP Kırkağaç İlçe Başkanı Yasin Sarı, Baro İlçe Temsilcisi Avukat Mehmet Candan ile çok sayıda Kırkağaçlı katıldı.

Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan verdiği konferansta, anne ve babaların çocuklarının yetiştirilmesi konusunda daha bilinçli olması gerektiğine işaret ederek, “Aileler çocuklarıyla evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne üzücü ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyor.

Bu yüzden sohbet ortamı oluşturmalıdırlar. Gösterilen sevgi ve şefkat ise aradaki bağları kuvvetlendiren en önemli olgudur.
Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlanmış olacaklar.

Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Hep birlikte bu olumsuzlukların yaşanmaması için daha duyarlı davranmalıyız.” dedi.