ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN YGS-LYS ÖĞRENCİLERİNE MOTİVASYON

Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından organize edilen YGS-LYS öncesi moral motivasyon programları dün start verdi.

“Başarı ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse” adlı Konferans, konuşmacısı Sıtkı Aslanhan’ın kendine Özgü sunumuyla Üsküdar Anadolu İmam-Hatip lisesinde gerçekleşti. “Şehr-i Üsküdar” belgesel gösterimi ve Üsküdar Belediyesi Kütüphane müdürü Yakup Öksüz’ün açılış konuşmasıyla başlayan program yaklaşık 2 saat sürdü.

üsküdar2

Başarının sırrının “inanmak” ve “bedel ödemek” olduğunu söyleyen Aslanhan, internetin zararlarından, aile içi iltişim ve ilişkilere, günümüz gençlerinden, sınav kaygısına kadar gençlerin ilgisini çekecek her konuya değindi. Sınavı kazanmak istiyorsanız ‘faciabook’ ve cep telefonlarınızı bir kenara bırakın diyen Aslanhan’ın konuşması öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Programa katılarak her zaman gençlerin yanında yer aldığını gösteren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 1800 lise öğrencisinin ücretsiz olarak üniversiteye hazırlandığını belirterek gençlerle ilgili faaliyetlerin hız kesmeden devam edeceği müjdesini verdi. Türkmen gençleri 7 Aralık 2014 Pazar günü saat 13.00’da “Yedi Güzel Adam ve Öncüler” Kütüphanesi açılışı ile birlikte Nuri Pakdil ve Rasim Özdenören’in katılımıyla aynı gün saat 15.00’da Bağlarbaşı Kongre Merkezinde gerçekleşecek olan konferansa davet etti.

Hilmi Türkmen eğitimci-yazar Sıtkı Aslanhan’a teşekkür edip hediyesini takdim etti.