TÜGVA Amasya ile 2. okuyucu-yazar buluşması yapıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Amasya İl Temsilciliği Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle yürütülen “Sayfalardan Gönüllere Esen Rüzgar” isimli proje kapsamında ikinci Okuyucu-Yazar buluşması yapıldı.

Türkiye Gençlik Vakfı Amasya İl Temsilciliği “Sayfalardan Gönüllere Esen Rüzgar” projesi kapsamında ikinci konferansı Amasya Saraydüzü Kışla Binası Konferans Salonunda Yazar Sıtkı ASLANHAN ile gerçekleştirildi. Amasya İl Temsilciliği Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle yürütülen “Sayfalardan Gönüllere Esen Rüzgar” isimli proje kapsamında faaliyetler devam etmektedir.

Türkiye Gençlik Vakfı Amasya İl Temsilciliği tarafından yürütülen ‘Sayfalardan Gönüllere Esen Rüzgar’ isimli proje tüm hızıyla devam ediyor. Projenin Ortaokul öğrencilerine yönelik faaliyetlerinden Okuyucu-Yazar Buluşmasının 2.si, Sıtkı Aslanhan “Başarıya Gülümse” söyleşisi ile devam etti. Saraydüzü Kışla Binası Kongre Merkezi’nde, il protokolü ve öğrencileri ile gerçekleştirilen pogram; TÜGVA Amasya İl Başkanı Süleyman Gökçe’nin konuşmasıyla başladı. Proje, Vakfın misyonu, vizyonu ve faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapan Gökçe; “TÜGVA Amasya, il merkezinde, Merzifon, Suluova ve Taşova ilçelerinde faaliyet gösteren, tüm okullarda danışman öğretmenleri veikişer temsilcisi ile var olan, etraflıca faaliyetler yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Aynı zamanda Amasya Üniversitemizde tüm fakültelerde, tüm bölümlerde ve tümsınıflarda temsilciliği olan tek kuruluştur. TÜGVA; akademisyen, diplomat, uluslararası bölge uzmanları yetiştirmek gibi küresel vizyona haiz projeleri de olan bir sivil toplum kuruluşudur. Tügva Amasya akademik çalışmalarla birlikte, gençlerimizin manevi yönlerini kuvvetlendirecek faaliyetlerin de elzem olduğunu düşünen bir kuruluştur. Bu yüzden manevi konferanslar ve sağ duyulu nesiller yetiştirmek üzere kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yapmayı da ihmal etmeyen bir kuruluştur. Bugünki programımızla birlikte, TÜGVA Amasya iki buçuk yıllık mazisinde 111. konferansını gerçekleştirmektedir. Bu tüm vatandaşlarımız ve kamu kurumlarımızın destekleriyle olmuştur.” dedi.

TÜGVA’yı 21. Yüzyılın “dalgakıranı” olarak nitelendiren Gökçe, tüm tarihimiz boyunca üzerimizde oyunlar oynayan ve hakkaniyetin sancaktarlığını yaptığımızı bilerek, bize karşı koyan güçlerin günümüzde de yine başta kapitalizm, sekülerizm ve siyonizm olmak üzere birçok sosyal akımla ve şimdilerde de hibrit savaşlar ve terörizmle de fiziksel olarak temsil ettiğimiz çizginin, temsil ettiğimiz hak ve adalet vizyonunun üzerine gelmekteler. Ancak TÜGVA’nın hem manevi hem milli şuurunu yükselterek yetiştireceği nesillerle; bu üzerimize gelen istilalarla ilgili adeta bir kalkan, bir dalgakıran görevi yapacağını” ifade etti.

Yaptığı konuşmada başarı için 2 önemli şartın olduğunu ifade eden Sıtkı Aslanhan, bunların çalışmak ve inanmak olduğunu söyleyerek, gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu ve geleceğin güçlü olabilmesi için bu iki düsturu akıllarından çıkarmamaları gerektiğini ifade etti.

Tüm katılımcıların memnun olduğu ve bu tarz programların daha sık şekilde yapılmasını bekledikleri program, plaket takdimi ve kitap imzalama etkinliğiyle son buldu.

Türkiye Gençlik Vakfı Amasya İl Temsilciliği’nin bu projesi “Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı” kapsamında finanse edilmektedir.