Sıtkı Aslanhan’ın “Birlikte Başaracağız” Konferansına İlgi Büyük Oldu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğünce organize edilen, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde öğrenci ağırlıklı 1400 kişinin katılımı ile gerçekleşen “Birlikte Başaracağız” isimli motivasyonu arttırma ve hedef koyma programında konuşan Eğitimci Uzman Sıtkı Aslanhan önemli bilgiler paylaştı.

26143619_img_7842copy

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’un açılış konuşmasıyla başlayan program yaklaşık 2 saat sürdü. Akkurt yaptığı konuşmada desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı ve personeline teşekkür ederek birlikte Kahramanmaraş eğitiminin seviyesinin yükseltilmesinde büyük katkı sağlayacağız dedi.

Aslanhan “Bizim ülkemizin gençlerinin çoğunda maalesef hedefleri yok.” diyerek gençlere gelecek için kendilerine hedef koymaları tavsiyesinde bulundu.

“ Başarı, ancak onu istediğiniz takdirde gelecektir. Hayatın içine girmeye, hayatla mücadele etmeye başladığınızda, kendi küçük hayatınızdan, dünyanızdan dışarıya çıkıp olaylara baktığınız zaman göreceksiniz ki, başarı ancak istediğin takdirde geliyor.” Diyerek dikkat çeken Aslanhan daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“ Başarının sırrı ‘inanmak’ ve ‘bedel ödemektir” dedi. İnternetin zararlarından, aile içi iletişim ve ilişkilere, günümüz gençlerinden, sınav kaygısına kadar gençlerin ilgisini çekecek her konuya değinen Aslanhan “Günümüzde çocuklarımız maalesef televizyon, internet, cep telefonunun esiri haline geldi.  Sınavı kazanmak istiyorsanız, hedeflerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız her türlü sosyal paylaşım sitelerini, cep telefonlarınızı, bilgisayarınızı ve televizyon dizilerinizi bir kenara bırakın” dedi

Aslanhan’ın konuşması öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Program sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, günün anısına Aslanhan’a hediye taktim etti.

Konferansa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muharrem Erantepli, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Merkez İlçe Milli Eğitim müdürleri, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.