SITKI ASLANHAN’DAN ŞAHİNBEYLİ ÖĞRENCİLERE MOTİVASYON SEMİNERİ

Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Sıtkı Aslanhan, Şahinbey Belediyesi’nin konuğu olarak geldiğiGaziantep’te, Şahinbey Belediyesi sosyal tesislerinde eğitim alan öğrencilere yönelik “Derste Başarıyı Sağlayan Altın Kurallar” konulu seminer düzenledi.
Şahinbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Gökbudak, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, idari personel, sosyal tesislerde eğitim gören ortaokul ve lise öğrencileri ile velileri katıldı.

fft261_mf7618480
AİLE İÇİ İLETİŞİM BAŞARIYI ETKİLİYOR
Eğlenceli esprileriyle, öğrencilere ders çalışma metotlarını anlatan Aslanhan salonda bulunanların beğenisini topladı. Öğrencilere okulda gördükleri dersleri muhakkak evde tekrar etmeleri gerektiğini aktaran Aslanhan, Aile içi iletişimin çocukların hayatlarında büyük önem taşıdığını belirterek, “ Anne ve babanın çocukla iletişime geçmesi onun sorunlarını dinleyerek sohbet etmesi büyük önem taşımaktadır. Çocuk evdeyken anne ve babasıyla sohbet edemeyince sorunlarını anlatamayınca çareyi internete girmekte sanal arkadaşlar edinmekte buluyor. Bu da gençlerimiz için tehlikeli bir hale geliyor” dedi.
DERS SONRASI İZLENEN TELEVİZYON ÖĞRENDİKLERİNİZİ UNUTTURUYOR
Öğrencilerin öncelikle bir hedef belirleyerek o hedef doğrultusunda hareket etmesi gerektiğini belirten Aslanhan, “Hedefiniz, hayaliniz, gayeniz olmazsa çalışamazsınız. Hedefini belirleyerek bu hedef doğrultusunda ilerleyenler başarıya ulaşacaktır. Ders çalıştıktan sonra yarım saat televizyon izlemek bile motivasyonunu bozarak, öğrendiğin şeyleri unutmana neden olabilir. Dağıtmak kolay toplamak her zaman zordur. Bu sebeple ders çalışırken, televizyon izlemek, internete girmek verdiğiniz emeklerin boşa gitmesine neden olur” şeklinde konuştu.
Seminer sonunda salonu dolduran öğrencilerden büyük alkış toplayan Aslanhan’a Kaymakam Aydın ve Şahinbey Belediyesi Başkan Yardımcısı Dursun Gökbudak tarafından çiçek takdim edildi.