Sıtkı Aslanhan Uluslararası Yunus Emre Günlerinde

Manisa’da bu yıl 5.si düzenlenen Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında ailelerle buluşan Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, “Bilinçli Aile, Duyarlı Genç” söyleşisiyle ailelere çocuklarıyla etkili iletişim kurmanın önemini anlattı.

Eğitimci – Yazar Sıtkı Aslanhan “Bilinçli Aile, Duyarlı Genç” isimli söyleşiyle 5. Uluslararası Yunus Emre Günleri’nde önce öğrencilerle sonra ailelerle buluştu. Seminer öncesi ailelere seslenen Başkan Çerçi, yapımını tamamladıkları Yunus Emre Millet Çarşısı hakkında bilgi verdi, örnek bir projeyi daha şehre kazandırdıklarını söyledi.

Öğrenci programında ilgi çekici konuşması, renkli örneklemeleriyle beğeni toplayan Aslanhan, son dönemde yozlaşan öğretmen-öğrenci ilişkisinin başarıya olumsuz bir şekilde yaşadığına vurgu yaparken; sınava nasıl hazırlanmaları gerektiği konusunda tüyolar verdi. Sınavın hayatın merkezi olmadığına dikkat çeken Eğitimci Yazar Aslanhan ailelere çocuklarına bu bilinçle yaklaşması gerektiğini belirtti. Aslanhan sosyal medyanın ve yanlış aile yaklaşımlarının öğrencinin başarısını olumsuz etkilediğini örnekler ile anlattı.

Aynı günün akşamında ailelerle buluşan Aslanhan, son dönemde kamuoyunda dillendirilen ‘çocuklarınızı cinsiyetsiz yetiştirin’ söylemini sert bir dille eleştirdi. Aslanhan, “Kızlarınızı kız, oğullarınızı erkek gibi yetiştirin. Onlara sorumluluk verin. İletişim çok önemli. Özellikle babaları ve kızları ile arasındaki bağ çok önemli. Onları akıllı telefon, tablet ve bilgisayarla baş başa bırakmayın. Birlikte geçirilen zaman hiçbir şeye değiştirilemez. Onlara doğruyu örnek olarak gösterin ki güzel insan olsunlar. Allah’ın size verdiği emanetlere sahip çıkın” diye konuştu. Seminer sonunda Belediye Başkanı Çerçi ve Eşi Melek Çerçi, günün anısına çiçek verdi.

Yunus Emre Millet Çarşısı Kültür Salonu’nda düzenlenen söyleşiye Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Eşi Melek Çerçi, CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kazaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Manisa eski Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Çorum eski Milletvekili Murat Yıldırım, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.