Sıtkı Aslanhan Tügva Maden’de

Türkiye Gençlik Vakfı Maden Teşkilatı tarafından Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’ın katıldığı “Güzel Ahlak” konulu bir söyleşi programı düzenlendi.

Maden Asım Sürücü Yatılı Bölge Ortaokulu’nda gerçekleştirilen programa Kaymakam Ömer Büyükergene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Behçet Tekdemir, Maden İl Genel Meclis Üyesi Suphi Özay, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cihan Telo, Ak Parti Maden İlçe Başkanı Mehmet Deprem, TÜGVA Elazığ İl Temsilcisi Mustafa Şerifoğulları, İmam Hatip Platform Başkanı Turgut Tunç, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“GAYEMİZ İSLAM’IN ŞİARINI, HAZRETİ MUHAMMED’İN AHLAKINI VURGULAMAK”
TÜGVA Maden Temsilcisi Raif Çelik, ev sahipliğini üstlendiği programda, yapılan çalışmalardan bahsederek, “Yaklaşık bir yıldır il başkanlığımızın bizi bu göreve layık görmesinden sonra Maden ilçemizin her bir köşesinde, her bir diyarında TÜGVA adına, geleceğin gençliği adına, iyilik, ahlak, güzellik adına bir şeyler yapmak istiyoruz. Tek isteğimiz, arzumuz erdemli, ahlaklı, vatanını, milletini, bayrağını seven, geleceğini bilen dürüst ve ahlaklı gençler yetiştirmektir. Bizler yüzey kitabımız Kur’an-ı azim nişanı, tebliğ, irşat politikasının gereği ve Hazreti Peygamber’imizin, “Ben güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderildim.” hadisi şerifi gereği gençlerimizle, büyüklerimizle, küçüklerimizle arzumuz, gayemiz şudur: İslam’ın şiarını, Hazreti Muhammed’in ahlakını vurgulamak” dedi.

“BU FIRSATI VERDİKLERİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cihan Telo da, TÜGVA’nın önemli çalışmalar yaptığını kaydederek, gençlere milli ve manevi duyguların yapılan çalışmalarla aktarılmaya çalışıldığını ifade etti. Telo yaptığı konuşmada, “Gençlerimizin Türkiye’de ve dünyada farkındalık yaratması adına adım adım Türkiye’nin 81 ilinde her ilçede çok belirgin, milli, mahalli ve yerel değerlerle bu işe maneviyatı katarak güçlü toplum alt yapısını oluşturmak için yapılmış son derece ciddi ve anlamlı bir çalışmadır. Bu anlamda özellikle TÜGVA il başkanımız ve ilçe temsilcimizin son derece değerli mili ve mahalli, yerel öğeleri taşıyan bir hocamızı buraya çağırmaları ve güzel ahlak konusunda büyüklerimize, herkese gerekli olan güzel ahlakı anlatmak için bu fırsatı verdikleri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan, söyleşisine başladı.

“BAŞARILI OLMAK KOLAY MI?”
Aslanhan yaptığı söyleşisinde “Herkesin derdi kısa yoldan köşeyi dönmek. Kimse alın teri ve göz yaşı döküp başarılı olmak istemiyor. Gecenin 01:00’inde, sabahın 06:00’sında ders kitaplarınız, soru bankalarınızı, denemelerinizi, yaprak testlerinizi, özet çıkardığınız o küçük kağıtların üzerinde alın teri ve göz yaşınız yoksa vallahi de billahi de başarılı olamazsınız. Başarılı olmak kolay mı?” ifadelerine yer verdi. Güzel ahlak konusunda söyleşide Madenlilerle bir araya gelen Aslanhan’ın sunumu büyük bir dikkatle takip edildi.