Sıtkı Aslanhan Sinop’ta Din Görevlilerine Seslendi

Sinop İl Müftülüğü, KUZKA ile işbirliğine giderek “Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” konulu konferans düzenledi. Sinoplular konferansa yoğun ilgi gösterdi.

Gençlik Merkezi’nde yapılan konferansa Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Tabak, Orman ve Su İşleri 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, KYK İl Müdürü Adnan Menderes Dümen, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Aile Sosyal politikalar İl Müdürü Melih Keleş, ilçe müftüleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kişisel Gelişim Uzman Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Alaaddin Cami Müezzin Kayyımı Vasıf Aslan’ın Kur’an-ı kerim tilaveti ile devam etti.

Programın hoş geldiniz konuşmasını yapan Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, “Toplumumuzun en önemli yapı taşlarından bir tanesi ve en önemlisinin aile olduğu belirterek ailede eğitim iyi olursa geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz de vatanımıza ve milletimize bağlı ve o denli faydalı ve duyarlı olurlar” dedi.

Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in konuşmasının ardından konferansa başlayan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, yaptığı konuşmada, “Bizler İslami değerlerimize, örf ve adetlerimize bağlı olarak ne kadar yaşamaya gayret edersek bizden sonra gelecek neslimizi de o şekilde yetiştirmiş oluruz” dedi.

Aslanhan sözlerine şöyle devam etti: “Evlatlarımızda gördüğümüz noksanlıklarda ebeveyn olarak önce kendimizi kontrol etmemiz gerektiğini belirterek bizlerin nerelerde hatalar yaptığımızı tespit etmemiz gerekir. Aksi takdirde bizler hatalarımızı göremediğimizde Cenab-ı Hakk’ın bizlere vermiş olduğu iki dünya sermayesi olan evlatlarımızı bizlerin hiç istemediği, o halde olanları gördüğümüzde Cenab-ı hak neslimizi muhafaza etsin diye dua ettiğimiz kişiler gibi olur da haberimiz olmaz. Bizler ailelerimizle ilgilendiğimiz ölçüde ailelerimizi ve çoluk çocuğumuzu kontrol altında tutarak başlarına gelecek felaketleri önceden tespit etme imkanına sahip olur ve ailemizi çocuklarımızı muhafaza etmiş oluruz.”

Program, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır’ın Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a Sinop’a özgü kotra gemi maketi takdimiyle sona erdi.