Sıtkı Aslanhan, Seminerde Anne ve Babalara seslendi.

12 Kasım 2014 Çarşamba akşamı Demirci Ticaret ve Kültür Merkezinde seminere katılan Sıtkı Aslanhan, seminere katılan anne ve babalara seslenerek çocuklarımız ile iyi iletişim kurmanın tek yolu onları iyi birer evlat olarak yetiştirmekten geçiyor” dedi.

k_14092607_dscf6462

 

Demirci Ticaret ve Kültür Merkezinde düzenlenen konferansa vatandaşların ilgisi yoğun olurken, seminer sonuna kadar çoğu vatandaş konuşmacıyı dinleyebilmek için ayakta bekledi. Seminere Demirci Kaymakamı Atila Kantay, Belediye Başkanı Selami Selçuk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ERMİŞ, Şube Müdürleri Ünal ÖZCAN , Yüksel KOCABAŞ, Okul Müdürleri,daire amirleri ve kalabalık vatandaşlar katıldı.  Aslanhan seminer boyunca esprili bir dil kullanarak anne ve babalara çocukları ile nasıl iletişim kurmaları noktasında önemli bilgiler de verdi.

Aslanhan: “ailelerimiz unutmasınlar ki bir ailenin sağlıklı olarak ilerleyebilmesi için mutlaka çocuklarını geleneklere bağlı ve anne babaya saygılı olarak yetiştirmeliyiz. Günümüzde çocuklarımız maalesef televizyon, internet, cep telefonunun esiri haline gelerek yüz yüze konuşmayı unuttular. 16 yaşına kadar her ne sebep ile olursa olsun çocuklarımızı internet ve cep telefonundan uzak tutmalıyız. Anne ve Babalar çocukları okuldan geldikten sonra akşamları  en az 1 saat sohbet etmeleri gerekiyor. Çocuklarınızı dinleyin onları yalnız bırakmayın ” dedi.

Yaklaşık 1,5 saat süren seminer sonunda Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ERMİŞ Sıtkı Aslanhan´a çiçek takdim ederken, Demirci Kaymakamı Atila Kantay´da günün anısına Demirci halısını hediye etti.