SITKI ASLANHAN KARTEPE´YE GELDİ

Kartepe Belediyesi ve TÜGVA Kartepe tarafından organize edilen Enderun sohbetleri kapsamında Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan Kartepeli gençlerle buluştu.

Kartepe Belediyesi ve TÜGVA tarafından organize edilen Enderun sohbetleri kapsamında Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan Kartepe’ye geldi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” konusunda Aslanhan katılımcılara interaktif bilgiler verdi. Düzenlenen sohbet programına Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, Abdullah Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Hanefi, Kartepe İlçe Temsilcisi İsmail Yaşar, TÜGVA yöneticileri ve davetliler katıldı.

ENDERUN SOHBETLERİ

Afrin Harekatı’nın şehit ve gazileri başta olmak üzere ülkemiz için hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. TÜGVA Kartepe İlçe Başkanı İsmail Yaşar “Afrin operasyonu ile Mehmetçiklerimiz ülkemizin bekası için canları pahasına mücadele etmektedir. Allah ordumuzu ve milletimizi korusun. TÜGVA sayesinde Kartepe İlçemizde önemli hizmetlere imza atıyoruz. Enderun sohbetleri ile gençlerimizin gelişmesine ciddi katkılar vermektedir” dedi.

BABA VE ÇOCUK KAMPI YAPILACAK

TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Hanefi ise “TÜGVA, ilimizde kurulmasından bu yana gençlerimizin gelişmesinde, çağın şartlarına uyum sağlamasında önemli katkı vermektedir. TÜGVA olarak çocuk ve babalarının yer alacağı kamplar düzenleyeceğiz. Bu projemizi ilk defa burada açıklıyoruz. Bu sayede aile içerisinde babaların, evlatları ile olan bağının kuvvetlenmesini hedefliyoruz. Toplum çekirdek ailenin güçlü olması sayesinde güçlü olmaktadır. Çalışmalarımızın bir çoğunda gençlerimizden desteğini esirgemeyen Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

AİLE ÇOK ÖNEMLİDİR

Enderun sohbetlerinde kürsüye gelen Belediye Başkan Yardımcısı Çakır “Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in selamlarını ileterek Enderun sohbetleri konuları ve gelen uzmanlarımız açısından gençlerimizin gelişmesinde çok önemli katkısı olmaktadır. Sıtkı Aslanhan gibi değerli hocalarımızın bilgi ve tecrübe transferleri gençlerimize hayat boyu ışık tutacak niteliktedir” dedi. Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan “Aileler çocuklarıyla evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne üzücü ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar. Bu yüzden sohbet ortamı oluşturmalıdırlar. Gösterilen sevgi ve şefkat ise aradaki bağları kuvvetlendiren en önemli olgudur. Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlanmış olacaklar. Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Hep birlikte bu olumsuzlukların yaşanmaması için daha duyarlı davranmalıyız” şeklinde konuştu.