SITKI ASLANHAN KADİRLİYİ SALLADI

VATANDAŞTAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE TEŞEKKÜR

6

Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliğinin Çogep destekli Gençlerle Umutlu Yarınlara projesi kapsamında  Ülkemizin önde gelen kişisel gelişim uzmanlarından Sıtkı Aslanhan Kadirli Belediysi Kültür merkezinde gündüz gençlere akşam aileler konferans verdi.

Konferanslarda “20 yıl öncesi Türkiye ile şimdi ki Türkiye manzarasının farklı olduğundan bahseden Aslanhan, “Son yıllarda gazetelerde çıkan cinayet haberlerinin iletişimsizlikten kaynaklanıyor. Anne baba çocuk üçgeninde iletişimin kopuk olmasından kaynaklanıyor. İntihar ve cinayet ve evden kaçma gibi olayların arttığı ve bu konu hakkında da kendime dert edindim ve şehir şehir dolaşıyorum. İnternetin sınırsız olmasının zararlı ama kötü karşı değilim’’ şeklinde konuştu.

Ailelere akşamları yarım saat olsun çocukları ile konuşmayı denemelerini tavsiye eden Aslanhan, “akşamları aileniz ile birlikte televizyon internet karşısından uzaklaşıp çay meyve saati gibi etkinlikte bulunarak iletişim kurun. Yoksa çocuklarınız internetten kaç yaşında ve belirsiz kişilerle saatlerce internet aracılığı ile konuşup kötü alışkanlıklara yada kandırılmaya neden olabilir. En iyisi siz kendiniz çocuğunuzu anlamaya dinlemeye çalışın’’ dedi.

Aslanhan, öğrencilere sosyal medyanın, telefonun, televizyonun başarıya giden yolda olumsuz tesirleri olduğunu, yenilen içilen ürünlere içindeki maddelerden dolayı dikkat edilmesi gerektiğini istedi.

Anne ve babaların kendi iş yoğunlukları nedeniyle çocuklarının kişilik gelişine yeterli özeni göstermediğini ifade eden Aslanhan, “Son 15 yılda ne yazık ki çocuklarımızın kişiliğine, ahlakına odaklanmadık. Ödevlerine odaklandık. Halbuki her şeyleri var. Her istediklerini yapıyoruz. Okuldan gelince sizinle sohbet etmek yerine odalarına çekilip saatlerce arkadaşlarıyla mesajlaşıyorlar. Bizde arayıp bulamadıkları şey ne? Bunu iyi düşünmeliyiz” diye konuştu.

Aslanhan Konuşmasında bizleri öz kültürümüzden,kimliğimizden uzaklaştırdılar.Televizyon kültürü ve internet,aile hayatımızı mahvetti.İşte resmi rakamlar ortada.Boşanmaların onda yedisi internetteki sosyal paylaşım siteleri yüzünden. İlişkilerimize dikkat edelim. Dilden çıkan,bir kulaktan girer,diğer kulaktan çıkar.Ama gönülden çıkan gönle gider ve gönüller Allah’ındır.Kalpler Allah’ın elinde,samimiyet ise bizim elimizde diyerek konuşmasını bitirdi.