Sıtkı Aslanhan Ilgın’da Seminer Verdi

Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından, Vizyon 2023 çalışmaları kapsamında düzenlenen seminerler serisinde bu hafta, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, ilçemizde 12. Sınıf Öğrencilerine “Sınav Öncesi Motivasyon” ve öğrenci velilerine de “Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” isimli seminerler verdi.

Sahib Ata Termal Otel Toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminerlere Ilgın Kaymakamı Y. Fatih KADİROĞLU ve ilçe protokolü katıldı.Öğrencilere verdiği seminerde, özellikle gelişen teknolojiyle birlikte, cep telefonu, bilgisayar ve televizyon gibi etkenlerin öğrencilerin ders çalışma motivasyonunu ciddi şekilde etkilediğini dile getiren Sıtkı Aslanhan, sınava kalan bu 4 aylık sürede özellikle bu dış etkenlerden tamamen soyutlanmaları gerektiğini söyledi. Arkadaş seçiminin öneminden de bahseden Aslanhan, hedefi olmayan ve sizi hedeflerinizden alıkoyacak insanlarla arkadaşlık etmeyin dedi.Öğleden sonraki oturumda da velilerle buluşan Sıtkı Aslanhan, öğrenci başarısında iyi bir okulda iyi öğretmenlerden eğitim almanın yanında, iyi bir aile ortamının da son derece önemli olduğundan bahsetti ve özellikle babaların bütün yükü annelere yüklemekten kaçınıp, akşam işten geldiğinde çocuklarıyla ilgilenip, sorunlarını dinleyip motivasyonlarını arttırmalılar dedi ve ailede çocuklarla sürekli annenin ilgilenmesi, annelik içgüdüsü ile çok fazla korumacı olması, çocuğun gelişiminde özgüven eksikliğine neden olacağından, çocuklara sorumluluklar verilmesi gerektiğinden de bahsetti.

Teknolojinin zararlı yönlerinde ve kötü alışkanlıklarda en büyük denetleyici mekanizmanın aile olduğundan da bahseden Sıtkı Aslanhan, çocuklarımızı sürekli ve uygun yöntemlerle denetlemeliyiz dedi.

Konuşmaların ardından, Sıtkı Aslanhan’a bir hediye taktim eden Kaymakam Kadiroğlu , ilçede hem öğrenciler hem de veliler için çok yararlı bir program olduğunu ifade etti ve Sıtkı Aslanhan’ı ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.
Öğrencilerimize ve ailelerine son derece faydalı olan bu programı hazırlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü ve personeline de teşekkür eden Kaymakamımız, vatandaşlarımıza faydası olacağını düşündüğümüz bu tür etkinlikleri yapmaya devam edilmesini istedi.