Sıtkı ASLANHAN Hürriyet Koleji’nde…

Hürriyet Eğitim Kurumları mayıs ayında Eğitimci-Yazar Sıtkı ASLANHAN’ ı ağırladı. Okul Aile Birliğinin de katkılarıyla gerçekleşen program iki kademeliydi. Gündüz öğrencilere “hedef ve motivasyon” konulu semineri veren Sıtkı ASLANHAN akşam da velilere yönelik “Bilinçli aile ve duyarlı gençlik” konulu söyleşisini gerçekleştirdi.

sıtkıa1-1024x334

“Hedef ve motivasyon” konulu konuşmasında hayatta en önemli gayemizin “duyarlı, manevi değerlerin bilincinde, ve bu bilinçle hareket eden, özünü akademik başarısıyla da destekleyen ahlaklı bir nesil” olduğunu ifade etti. Okul başarısında öğrencinin iyi bir lise ve üniversite tercihinde “hedef” belirlemenin önemini vurgulayarak bu yolda düzenli, planlı, azimle çalışmanın kişinin başarıya ulaşmasında önemli bir adım olduğunu söyledi. Gerçek hayattan verdiği hikayelerle de konunun anlaşılmasına dikkat çekti.

“Bilinçli aile ve duyarlı gençlik” seminerinde de ASLANHAN, duyarlı bir gençlik yetiştirebilmek için ebeveynlerin neler yapması gerektiği ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Çocuklarımızın eğitiminde ailede “aidiyyet” ortamının sağlanmasında tutarlı anne- baba tutumlarının önemli olduğunu, çocuklarımızın yaş dönemlerine uygun sorumluluklar verilerek görev bilincinin yerleştirilmesi gerektiğini, özellikle sosyal medyada facebook gibi paylaşım sitelerinde kullanılan dil,yapılan paylaşımların mahremiyet bilinç ve davranışlarına aykırı olduğu vurgusunu yaparak ailelerin çok dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Van Valimiz Sayın İbrahim TAŞYAPAN da seminere teşrif ettiler. Seminerden sonra Sıtkı ASLANHAN’ı tebrik eden sayın valimiz, Genel Müdürümüz Ramazan YAVUZ eşliğinde okulumuzu gezerek iyi dilek temennilerinde bulundular.

Program sonunda yazar Sıtkı ASLANHAN, kitaplarını imzalarken misafirlerimize çeşitli ikramlar yapıldı. Seminere velilerimizin yoğun katılımı ve ilgileri memnuniyet vericiydi.