Sıtkı Aslanhan Güngören’de Bilinçli Aile Olmanın sırlarını verdi

Anne babalar çocuk yetiştirmedeki yol haritasını Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’dan dinlerken ne kadar yanlış yol izlediklerinin farkına vardılar.

Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan Güngören Belediyesi ve Sehader’in ortaklaşa düzenlediği seminerde gelecek nesili yetiştirmenin püf noktalarını örneklerle aktarırken seminer salonunda bulunan anne ve babalar bir kez daha çocuk yetiştirmenin sırlarını uzmanından dinlediler.

Güngören belediyesi köy içi Kültür merkezinde düzenlenen seminere katılımın yüksek olması gözlerden kaçmazken salon tıka basa doldu koridorlara kadar taştı. Kimileri merdiven boşluklarına, kimileride sehbaların üzerine oturarak semineri takip etti.

Eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan verdiği seminrde Anne bababaların çocuk yetiştirirken güncel yaşamda örnekler vererek dikkat edilecek hususları tek tek anlattı. Çocukların kendi cinsiyetlerine uygun yetiştirilmesi gerektiğini, Çocukların akrabaları ile tanıştırılması gerektiğini , doğup büyüdükleri yerlere götürülmesi gerektiğini, Anne babaların davranışlarla örnek olunması gerektiğini, Çocuklarda zihinsel gelişimleri esnasında devamlı merak içerisinde olunduğunu, cep telefonlarının tehlikelerini, Çocukların Anne babalaraından ne öğrendiklerini sormalarını, Okuldan eve gelen çocuklarını muhakkat dinlenmesini, Çocukların arkadaşlarını mutlaka tanınmasını, Çocuklara Şiirin öğretilerek dillerinin tatlandırılmasını, Tv ve bilgisayarları takip etmelerini, Ailelerinin kırmızı çizgileri olduğunu çocuklara muhakkak aşılanması gerektiğini, Akşam yemeklerini beraber yenmesini, eve gelen çocuğun kapısını mutlaka anne veya babanın açması gerektiğini tek tek yaşanmış örneklerle anlattı.

Sıtkı Aslanhan , evlilik yaşantısındada eşlerin birbirlerine olan davranış, anlayış ve beklentilerini sıralarken mutluluğun şifreleride katılımcılara verdi. Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan evli eşlerin sabah uyanınca eşi için bu gün ne yapabilirim sorusunu muhakkak sormaları gerektiğini, Gün içinde birbirleri ile konuşmalarını, Kavga edilmesi gerektiğini ancak nasıl kavga edileceğinide öğrenilmesi gerektiğini öğrenmelerini dile getirirken ” Allah bir evin rıskını anne babaların muhabbetinde saklamış” diyerek mutlu ve mesut olmanın şifreleride verildi.

Vatandaşların ilgisi karşısında sahnedeki süreyi uzatan Sıtkı Aslanhan hem gönüllere hemde anne babaların çocuklar ve eşleri üzerindeki görevlerini bir daha hatırlattı. Seminer sonunda Gazeteci yazar Mustafa Akbaba Güngören belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman’ın selamını iletirken günün anısınada hediyesini taktim etti.

Kültür merkezi salonunda eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan’ın kitaplarını alan katılımcılar uzun kuyruklar oluşturup kitapları imzalatarak hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Bu özel günde katılımcılar arasında Güngören Ak parti gençlik klu başkan yardımcısı Kadir Sofuoğlu, teşkilatlanma başkanı Mustafa Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri Salih Ersin Yılmaz, Rıdvan Yaman’da yer alırken başkanlığını Kenan Yazıcı’nın yaptığı Güngören SEHADER’ın açtığı tanıtım standında Sünnet Olmadan Ümmet olmaz sloganı ile 6. gerçekleşecek bilim kültür yarışmasının tanıtımı yapıldı.