Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrenci Programlarımız

Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü  Metin İLCİ ; Öğrencilerin sınavlara daha bilinçli ve verimli hazırlanmalarını sağlamak amacıyla birtakım çalışmalar yaptıklarını anımsatarak bu kapsamda İlimiz Merkez İlçelerinde Eğitimlerine devam eden öğrencilerimize  yönelik Eğitimci Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN tarafından seminerler verildiğini dile getirdi.

 

4

Seminerlerin üç gün süreceğini aktaran İlci, “Öğrencilerimize stresi yenme, stresle mücadele etme, sınava hazırlanma yolları gibi çeşitli konularda tarihi,  milli ve  manevi değerlerimizi de katarak güzel bir seminer veriyoruz” dedi. Öğrencilerin yoğun ilgi ve beğenisiyle karşılaştıklarını dile getiren İlci, bu konuda velileri de içerisine alan çalışmaların devam ettiğini  söyledi. Hayatın her zaman insana her istediğini vermediğini, bununla mücadele etmenin tek yolunun hayatta başarılı olmak olduğunu belirten İlci, şunları kaydetti: “İlimizin eğitim başarısının  artması için gereken bütün tedbirleri alıyoruz, çocuklarımızı bu yönde eğitiyoruz. Biz en iyi insanı yetiştirirsek inanıyorum  ki iyi üniversiteleri de bizim çocuklarımız  kazanacaktır. Çünkü başarı insan olmakla eşdeğerdir. Büyüklerimiz ´önce edep önce edep´ diyor. Bu anlamda da çocuklarımızın milli manevi ve ahlaki değerlerle donanmış, bilgileriyle güçlenmiş insanlar olarak topluma karışmalarını istiyoruz” dedi

İLCİ, programların 5 – 6 – 7 Kasım tarihlerinde  09:00 , 14:00 ve 18:30 da günde üç oturum  olacak şeklinde olacağını ilk gün Eyyübiye , ikinci gün Haliliye ve üçüncü gün ise Karaköprü ilçelerindeki 8.sınıflar , 12. Sınıflar ve Öğretmen –Velileri kapsayacak şekilde olacağını , belirterek davetlerine icabet eden Sayın Sıtkı ASLANHAN’a ve emeği gecen herkese teşekkür ettiğini belirtti .

Program sonunda  değerlendirmelerde bulunan  kişisel gelişim uzmanı Sıtkı ASLANHAN; Şanlıurfa’ da olmaktan mutlu olduğunu, gençlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize yardımcı olmanın hazzını yaşadığını, çocukların gözlerindeki ışıltıyı gördükçe bir kat daha heyecanlandığını dile getiren ASLANHAN kendilerini  davet ettikleri için Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ ye ve ekibine teşekkür ettiğini belirtti.