Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Öğretmenlere Konferans

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Öğretmenlere Konferans

24135348_konferans1

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa’ya davet edilen kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslınhan Milli Eğitim Müdürlüğü Salonunda öğretmenlere kişisel gelişim ve meslekte başarılı olmanın teknikleri üzerinde sunum yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin de katıldığı programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

Salonu tıklım tıklım dolduran öğretmenlerin Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Sıtkı Aslınhan’ı dikkatlice dinleyerek sunumdan çok memnun kaldıkları her hallerinden belliydi.

Programda kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü İlci, “Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenlik; fedakârlık ve gönüllük isteyen bir meslektir. Bunu yaparken kendinden bir şeyler vererek yapılır.

Meslektaşlarımız kendilerini akademik yönden geliştirmeleri gerekir. Bir de bunun yanında sosyal aktivitelere katılarak iş ortamından uzaklaşarak kendilerini dinlendirebilmelidir. Bugün davetimize icabet eden Sayın Sıtkı Bey öğretmenlerimizle buluşup meslekte mutlu olmanın yollarını, başarıyı yakalamanın ve yakalatmanın teknikleri hakkında bir sunumu olacak. Umarım hepimiz zevkle dinler, ondan faydalanırız. Hepinize teşekkür ediyorum.”dedi.

Kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslınhan, sahneye çıkarak öğretmenlere yaptığı açıklamalarla herkesi bazen kahkalara boğduğu gibi bazen de duygu seline sürükledi. Çok güzel dakikalar yaşatan yazar Sıtkı Aslınhan’a programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, günün anısına bir plaket takdim etti.

Programın sonunda birçok öğretmenin misafir yazarın kitabını alıp ona imzalattığı görüldü.