Reşadiye’de Aile Konferansı

Reşadiye Belediyesi Sosyal Ve Kültürel etkinlikler kapsamında tertip edilen Gençlere ve Ailelere yönelik “Bilinçli Aile ve Duyarlı Gençlik” konulu, Eğitimci yazar, Çocuk Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından konferans düzenlendi.

Açılış konuşmasında Belediye Başkanımız Cemil Kılıç, “Halkımız ve öğrencilerimiz için bu tür sosyal ve kültürel etkinlikleri yapacaklarını söyledi. Konuklara hoş geldiniz diyerek yazar Sıtkı Aslanhan’a teşekkür etti.

Daha sonra kişisel gelişim uzmanı Sıtkı ASLANHAN konuşmasını yapmak üzere sahneye çıktı. Aslanhan “Böyle bir program düzenleyerek Reşadiye halkına ulaşma imkanı sunan Belediye Başkanımız Cemil Kılıç’a, programa iştirak eden ve yoğun ilgi gösteren Reşadiyelilere şükranlarını sundu.

Aslanhan, konferansın ilkini saat 14:30’da öğrenciler ve gençlere, 2. seansını ise saat 19:00’da ailelere ve yetişkinlere yaptı.

Aslanhan, günümüz gençliğini bekleyen sıkıntılar, çocuğun başarısında anne-babanın rolü, velinin çocuğundaki başarısına etkisi, anne baba olarak doğru bildiğimiz fakat aslında yanlış davranış ve tutumlar, sevgi, saygı, iletişim gibi konulara farklı açılardan değinerek, katılan misafirlere ve öğrencilerin gelişimlerini nasıl doğru yolda sağlayacakları hakkında bilgiler verdi.Çocuk yetiştirmede yapılan yanlışlar hakkında çarpıcı örneklerle anlatım yaptı.

Programın sonunda konuşmacı Sıtkı Aslanhan’a Belediye Başkanımız Cemil KILIÇ tarafından plaket takdim edildi.
Konferans, Sıtkı Aslanhan’ın “Hayata Gülümse, Duyarlı Gencin Başarı Rehberi, Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik ve ” adlı kitabı imzalamasıyla sona erdi.

Konferansa, Cumhuriyet Başsavcımız, Belediye Meclis Üyelerimiz, Belde Belediye Başkanları, Siyasi Parti Başkan ve temsilcileri, Kurum ve daire amirleri ile vatandaşlarımız katıldı.