ÖZGÜVEN PROBLEMİZ BÜYÜYOR!

Adabilim Okulları’nın her yıl velilere yönelik olarak geleneksel hale getirdiği Anne-Baba Okulu eğitim seminerleri bu yıl da devam ediyor.

Hem il içinden hem de il dışından gelen ve konunun uzmanları tarafından verilen seminerlerin ilki birinci dönem Aile Danışmanı ve Psikolog Semiha Sezer’in katılımıyla gerçekleştirilmişti. İkinci dönem semineri ise tanınmış Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanlarından Sıtkı Aslanhan’ın katılımıyla Serdivan Belediyesi Konferans salonunda yapıldı.

Sıtkı Aslanhan konuşmasında mutlu ve huzurlu bir yuvanın yolunun samimiyetten geçtiğini belirterek, “Bugün esas zenginliğin kanaat ve gani gönüllük, eşyada asıl olanın işlevsellik olduğu inancı zayıflamıştır. Birbirimize borç vermekten kaçar olduk. Oysa Kur’an ihtiyaç sahibine karşılıksız borç vermeyi Allah’a borç vermek olarak ifade ediyor. Bayramlar artık bir tatil fırsatı olarak görülüyor.” dedi.

Gençlerdeki özgüven problemine de dikkat çeken Aslanhan “En ufak bir eleştiriyi kaldıramayan hazmedemeyen bir nesil geliyor. Mahalle baskısı aramıza yerleşmiş durumda, toplum içinde en samimi olduğumuz insanları bile hatalarından dolayı uyaramıyoruz. Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras hiçbir dünyalık için şahsiyetlerinden taviz vermemeleridir.” dedi.

Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen gerçekleşen seminer ile ilgili bilgi vererek “ Anne Baba Okulu seminerlerini öğrenci – veli – okul arasında ilişkiyi sağlıklı yürütebilmek, doğru ve ortak hareket edebilmek amacıyla düzenliyoruz. Öğrencilerimizin akademik başarılarını takip ettiğimiz gibi ailesiyle olan iletişimini ve okul dışında yaşam alanındaki davranışlarını da gözlemliyoruz. Çünkü biz Adabilim Okulları olarak uzun vadeli ve nitelikli başarıların öğrenci – veli – okul arasındaki sağlıklı iletişim ile gerçekleşeceğine inanıyoruz.” dedi.

Velilerin yoğun ilgi gösterdiği program sonunda Ahmet Özen, Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek Ali Hüsrevoğlu’nun ‘ikra’ (oku) yazılı hattını hediye etti. Ardından Sıtkı Aslanhan çıkışta veliler için kitaplarını imzaladı.