ODÜSEM “Başarı ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse” Konferansı Düzenledi

Ordu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Sürekli Eğitim Merkezi ODÜSEM işbirliğiyle “Başarı ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse” adlı konferans düzenlendi.

BAARI_VE_MUTLULUK_3

Konuşmacı olarak Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN’ın katıldığı konferans Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonu’nda düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ’ın ev sahipliği yaptığı konferansa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nuri YILMAZ, Prof. Dr. Ahmet Ali BAYHAN, ODÜ’lü dekanlar, akademisyenler, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızla başlayan konferansta konuşmacı Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN, gençlere teknolojinin faydaları ve zararları üzerine nasihatler verdi. Ayrıca; milletler için dilin anlam ve önemine de değinen ASLANHAN, medeniyetlerin sürekliliği için gençlerimizin sahip çıkması gereken değerlere de vurgu yaptı. Teknolojiyi bilinçli kullanmazsak faydadan çok zarar göreceğimize işaret eden ASLANHAN, amaçsız, hedefsiz ve bilinçaltı boş olan bir gençliğin değil ülkesine kendisine bile faydası olmayacağına, bu sebeple önce ana kucağında başlayan sonrasında ise okullarda devam eden eğitimin önemine ve gerekliliğine dikkat çekti.

Gençlerin farklı bir bakış açısı ile hayata bakmalarını sağlamak amacıyla sözlerini çeşitli örneklerden bir sunumla destekleyen ASLANHAN, birlik, beraberlik ve dayanışmanın geleceğin teminatlarından birisi olduğunu bunun ise ancak sevgi temeli ile sağlam bir şekilde var olabileceğini, bu yüzden sevgiyle birbirimize ve çevremizdekilere sahip çıkmamız konusunda konukları uyardı.

Konferans daha sonra soru ve cevaplarla devam etti.

Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN’a sunumu ve gençlere aktardığı nasihatler dolayısıyla bir plaket takdim ederek teşekkürlerini sunan Rektör Prof. Dr. Tarık YARILGAÇ, yaklaşık iki saat süren konferans boyunca çok verimli bilgiler edindiklerini, bol kahkahalı muhteşem bir sunum izlediklerini, tüm akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin özellikle moral-motivasyonunu artırmak, kısa süreliğine de olsa yüzlerinde tebessümü yakalamak amacı ile düzenlenen konferansı son derece başarılı bulduğunu belirtti.

Etkinlik daha sonra Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN’ın kendi yazdığı “Başarı ve Mutluluk için Hayata Gülümse” adlı kitabı adına düzenlediği imza töreninden sonra sona erdi.