Muş’ta Sınav Kaygısı Konferansı

Muş’ta Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından, öğrencilere sınav motivasyonu ve sınav kaygısı konferansı verildi.

Öğretmenevi Konferans Salonu’nda lise öğrencilerine yönelik düzenlenen konferansta konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, 28 Şubat’ın yıl dönümünde anlamlı bir toplantıya ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Geleceği inşa etmek üzere emek verdiklerini vurgulayan İlci, şunları kaydetti:

“Bu anlamda bize emanet edilen yarınlarımız, geleceğimiz, geleceğimizin teminatı olan gençleri yetiştirmek, onları hayata hazırlamak ve bir ufuk kazandırmak üzere bugün bir motivasyon semineri, bir gelecek kurgulama semineri düzenlenmiş bulunuyoruz. Bizim temel amacımız gençlerimizi nitelikli bireyler olarak yetiştirip, geleceğe hazırlamaktır. Ufku olan, hedefi olan, vizyonu olan gençlerin dünyaya yön veren liderler olarak yetişmesini sağlamak bizim temel arzumuzdur. Bu anlamda Muş ilimizde bu veya buna benzer konferanslar düzenlemek üzere harekete geçmiş bulunuyoruz.”

Hedefi ve gayesi olmayan bir gençliğin bataklıklara ve çamura sürüklendiğini herkesin gördüğünü belirten İlci, gençlerin gözlerin önünden kayıp gitmemesi için üzerilerine düşeni yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan ise öğrencilere stres anında neler yapmaları gerektiği, sınav heyecanı ve kaygısının nasıl avantaja dönüştürüleceği ve ders çalışırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konularında bilgiler verdi.