“Ko-Mek’le Gönülden Renkler” Sergisi Başiskele’de

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KO-MEK tarafından düzenlenen “KO-MEK’le Gönülden Renkler” sergisi Başiskele’de açıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi kursiyerlerinin “KO-MEK’le Gönülden Renkler” temalı ilçe sergilerinin açılışı devam ediyor. Daha önce Derince, Darıca, İzmit, Çayırova, Kartepe ve Dilovası ilçe sergilerini farklı renkte farklı konseptle açan KO-MEK, son olarak “Yeşilin Bin Bir Farklı Tonu İle Başiskele” ilçe sergisini açtı. Doğal ürünlerin yanı sıra el emeği göz nuru birçok ürünün yer aldığı sergide el örgüsü ile yapılan bebek ürünleri sergiyi ziyaret eden vatandaşların ilgi odağı oldu.

Karşıyaka Kültür Merkezi’nde açılan sergiye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ali Yeşildal ve Doğan Erol, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Ak Parti Başiskele İlçe Başkanı Şahin Talus ve KADEM Kocaeli Temsilcisi Berna Abiş’in yanı sıra ilçe protokolü meclis üyeleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış öncesinde Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan “Bilinçli Aile” konusu ile katılımcılara seminer verdi. Çocuk yetiştirmede anne babaların tutumuna değinen Aslanhan, “Günümüzde 14-16 yaşlarındaki çocuklar gözünü kırpmadan cinayet isleyebiliyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri de bizler yanı anne babalar son 10 yıldır çocuklarımızın sadece karnenin sol tarafında yazan sayılara ya da çocuğun yemesine içmesine ve giyimine odaklandık. Ama ne yazık ki artık birçok anne baba çocuğunun kişiliğine, edebine, ahlakına odaklanmıyor. İşte asıl yanlışı biz burada yapıyoruz. Çocuklarımızı geleceğin bilim insanları, hukukçuları, öğretmenleri olarak yetiştirirken onları vicdanlı birer bireyler olarak yetiştirmeyi de ihmal etmeyelim” dedi.