Kişisel Gelişim ve Aile İçi İletişim Seminerleri Düzenlendi

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü, Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından öğrencilere yönelik Kişisel Gelişim, Bingöl halkına yönelik ise Aile İçi İletişim seminerleri düzenlendi. Seminerlerde 2 bin 600 kişiye ulaşıldı.

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Engelleri Birlikte Aşalım” ÇOGEP Projesi kapsamında; Projenin 2.Faaliyeti olan, İl Merkezinde Ortaokul, Lise ve Üniversite düzeyinde öğrenim gören öğrencilere yönelik, Eğitimci-Yazar Sıtkı ASLANHAN tarafından “Kişisel Gelişim”, Bingöl halkına yönelik ise “Aile İçi İletişim” Semineri verilmesi planlandı.

Bingöl Halkı ve Emniyet Personeline yönelik “Aile İçi İletişim” Semineri, 11.12.2018 Salı günü saat:19.00’da Bingöl Kültür Merkezi Konferans salonunda düzenlendi. Seminere İl Emniyet Müdürlüğü personeli ve eşleriile birlikte 450 vatandaş katıldı.

Seminer sonrası konuşan İl Emniyet Müdürü Metin Akay, 31 senedir bir fiil bu mesleğin içerisinde olduğunu, emniyet olarak yaşadığımız olaylarda adli olarak işlem yapılan çocuklar ile gençlerin çoğunun, aile yaşantısı bozuk, anne baba ayrı,vb. sorunları olan aileler olduğunu, bu çocukların çok kolay suça karışabildiklerini, suçların önüne geçilebilmesi için ailenin önemini vurguladı.

Daha sonra katkılarından dolayı Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’aİl Emniyet Müdürümüz Metin Akay tarafından teşekkür plaketi verildi.

Ortaokul ve Lise Öğrencilerine yönelik Bingöl Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan seminerde 3 seans halinde 1350 öğrenci, Üniversite öğrencilerine yönelik yapılan seminerde Bingöl Üniversitesi Konferans Salonu’nda 800 öğrenci olmak üzere toplamda 2150’si Öğrenci 2600 kişiye ulaşıldı. Bu sayıya seminere katılanların çevrelerindeki vatandaşlar da dâhil edildiğindeulaşılan hedef kitle 10.000 kişi olarak planlanıyor.

“Engelleri Birlikte Aşalım” ÇOGEP Projesi ile;erken yaşta evlilik, intihar girişimleri, aile içi iletişim ve iyi çocuk yetiştirme incelikleri, kişisel gelişim, Öğrencilerin sınav kaygısı, sosyal medyanın doğru kullanımı vb. konularında öğrenci ve ailelerimizin bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.