Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN , Çaycuma’da aynı gün düzenlenen 3 ayrı seminerde konuştu…

Çaycuma Ensar Yatılı Kuran Kursu Konferans Salonunda aynı günde 3 ayrı seminer düzenlendi. Sabah Çaycuma  İmam Hatip Liseli öğrencilere, öğleden sonra İmam Hatip Ortaokul öğrencilerine aynı gün akşam da  din görevlileri ve öğretmenlere eşleriyle birlikte program yapıldı. Katılımın yoğun olduğu her üç program da son derece ilgi ile ve hayranlıkla takip edildi.

1234

 

Çaycuma Anadolu İmam Hatip Lisesi 2014-2015 Öğretim yılı Kültür etkinliklerinin ilkini, Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı ASLANHAN’ı davet ederek öğrencilere “Motivasyon, hedef ve amaç belirleme” konularındaki seminer programıyla gerçekleştirdi. Lise öğrencilerine yönelik sabah 10.00’da başlayan seminere 372 Lise öğrencisi ve 27 öğretmen katıldı.

 

Öğleden sonra saat 14.00’te seminerin ikinci bölümü ortaokul öğrencilerine verildi. Ortaokulda öğrenim gören 409 öğrenci başlarında öğretmenleri ile programı büyük bir ilgi ile izlediler.

 

Sabah oturumunda açılış konuşmasını yapan okul müdürü Selami ÖZDURAN bu tür faaliyetlerin faydasına ve devam edeceğine değindi.  Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet ÖZDEMİR ve İlçe Müftüsü Ömer KESKİN katıldılar. İkinci Oturumun açılışında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet ÖZDEMİR öğrenci ve öğretmenlere selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında “İmam hatiplerin öneminden ve İmam Hatipli olmanın özelliğinden bahseden İçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet ÖZDEMİR, öğrencilere imam hatiplerin tarihini bilmelerinin okudukları okulun kıymetini bilmelerinde etkili olacağını” söyledi.

 

Programa konuşmacı olarak katılan kişisel gelişim ve motivasyon uzmanı Sıtkı ASLANHAN “insanın gelişim sürecinde ailesinin önemli bir yerinin olduğunu, insanda ki gelişiminin öncelikle aile büyüklerine saygı ile başladığını ve kendisini büyütüp yetiştiren anne babasına saygı duymayan insanın diğer insanlara da saygı duymayacağını ifade etti.” Aslanhan, ayrıca hedefsiz insanların toplum içinde devamlı yönetilen, sömürülen, yönlendirilen insan olduğunu ve başarının önündeki engellerden kurtulmaları için hedeflerinin önemini anlattı. Başarının önündeki engelleri 1. Hedefsizlik,  2. Kötü arkadaş, 3. İnternet, 4. Cep telefonu şeklinde sıralayarak bunlarla mücadele etmelerinin gerektiğini söyledi.

 

Bir güne   her biri hareketli, ibretli ve heyecan dolu üç program sığdıran Sıtkı ASLANHAN,   üç programın ardından kitaplarını imzaladı.

 

İlçe Müftüsü Ömer Keskin de seminer programları hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Çaycuma’da güzel şeyler oluyor. Ensar Yatılı Kuran Kursu Konferans Salonumuzda İmam Hatipli gençlere yönelik iletişim ve motivasyon semineri düzenlendi. Seminer Kişisel gelişim ve motivasyon uzmanı Sıtkı ASLANHAN tarafından verildi. Aynı gün üç ayrı seminer düzenlendi. Sabahleyin liseli gençlerimize, öğleden sonra ortaokul öğrencilerimize ve akşamleyin de din görevlilerimiz ve öğretmenlere eşleriyle beraber program yapıldı. Sıtkı Bey hem güldürdü, hem düşündürdü. Katılımın yoğun olduğu her üç program da son derece ilgi ile ve hayranlıkla takip edildi. Bu tür programlar dönemler halinde devam edecek inşallah. Katkılarından dolayı özellikle Sağlık Eczanesine- Naim AKÇA beyefendiye çok teşekkür ediyoruz.” dedi.