Kırklareli Ramazan Etkinlikleri

Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Kırklareli halkının yeni konuğu,ülkemizin önemli Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci Yazarı Sıtkı ASLANHAN oldu.

kirklareli

Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Kırklareli halkının yeni konuğu,ülkemizin önemli Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci Yazarı Sıtkı ASLANHAN oldu.  Derneğin açmış olduğu ve binlerce kişinin iftar saatinde buluşma noktası haline gelen iftar alanında,anne, baba ve çocuk ilişkileri, aile hayatı ve öğrencinin başarısı üzerine seminerler veren, ülkemizi karış karış dolaşarak aile ve gençlere seslenen Sıtkı ASLANHAN konferansında, günümüz gençliğini bekleyen sıkıntılar, anne baba olarak doğru bilinen fakat aslında çok yanlış olan davranış ve tutumlar, aile içi iletişimde dikkat edilmesi gereken hususlar, sevgi ve saygının olmadığı ailelerden oluşan toplumlardaki buhranlar gibi aile içi ilişkileri güncel sorunlar içinde ele aldı, insan ve önemine vurgu yapan çözüm önerilerini sundu.

“Aile  içinde bireyler birbirleriyle konuşmaz oldular. Anne dizilerle, çocuklar bilgisayar ve telefonlarla, babalar da kahvelerde yaşam sürdürür hale geldi. Akrabalarla ilişkiler kesildi. Çocuklarımız hayırlı evlat olsun diye değil, fen lisesini, anadolu lisesini kazansın diye dua ettik. Çocukları bir bardak su isteyemeyecek hale getiren de anne ve babaları olarak bizleriz. İşlerimiz ne kadar yoğun olsa da çocuklarımıza yeterli ilgiyi göstermeliyiz. Örneğin Avrupa’da 0-3 yaş arası çocuklara televizyon izleme yasakken bizde çocuk yemek yerken bile televizyon açılmakta. Bu nedenle televizyonları çocuklarımıza dadı yaptık.” Diyen yazar Kırklareli halkı tarafından büyük alkış aldı.

Kitle iletişiminde çok etkili olan yazar, aynı zamanda iftar çadırındaki muazzam kalabalığı, Allah’ın himmetinin bir göstergesi olarak değerlendirdi.

Sıtkı ASLANHAN konferans öncesi ve sonrasında İstasyon Caddesinde bulunan Sevgi Dünyamız Derneği kitap ve kültür günleri fuarında okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladı. Fuar alanında bulunan okurlar ile de sohbet etmeyi ihmal etmeyen yazar, iftar çadırı ve kitap fuarının Kırklareli’ne çok farklı ve güzel bir hava getirdiğinden, Ramazan ayının daha büyük bir coşku ile kutlandığından bahsetti. Ve Kırklareli’ndeki bu atmosferde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.