KİHMED’ den İmam Hatip öğrencilerine eğitim semineri

KİHMED Geleceğin Mezunları Yetişiyor Projesi kapsamında her ay gerçekleştirilen seminerlerin bu ay ki konuğu Eğitimci Yazar Sıtkı ASLANHAN’ dı

KİHMEDDDDD

Uluslararası Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen seminere İzmit İHL, Evliya Çelebi Kız İHL, Kartepe İHL, Mehmet Akif Ersoy Kız And. İHL. ve Yunus Emre İHL.’ den 300 öğrenci katıldı.

Bu ayki seminerde Sıtkı ASLANHAN İmam Hatip öğrencilerine “Lider İmam Hatipli  Nasıl Olunur” konusunu anlattı. Seminerden oldukça etkilenen öğrenciler hayatlarını ve yaşantılarını gözden geçirme fırsatı yakaladılar.

Seminere ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü  Muzaffer ÇİNTİMAR, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ali YEŞİLDAL, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Zafer SEVİL, KİHMED Başkanı Sabahattin YAMAK, Evliya Çelebi Kız İHL. Müdürü  Muhammet  KOCAKAYA ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Sıtkı ASLANHAN konferansı sonrası KİHMED Başkanı Sabahattin YAMAK “Proje sonuna kadar her ay bir seminer düzenlenecek olup; yıl sonuna kadar toplam 10 seminer ve konferanslarla öğrencilerimizin geleceğe hazırlanmaları yolunda eğitimlerine katkı sunulacaktır.” İfadelerini kullandı.