Kartepe Belediyesi’nde Muhteşem Bir Seminer

Yaptığı tespitlerle pek çok konuya parmak basan, ülkemizi karış karış dolaşarak coşkulu konuşmaları ile bizleri bekleyen tehlikeleri gözler önüne sererek çözüm önerileri sunan Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Sıtkı Aslanhan, önceki akşam da Kartepe’de “Bilinçli Aile, İdeal Gençlik” konusunda söyleşide bulundu. Akçakoca Kültür Parkı’ndaki sohbetinde Aslanhan, “Bu milletin aile hayatının yok edilmesi için bin bir tuzak kuruldu” dedi.

kartepe-semineri

Kartepe’de Bilinçli Aile, İdeal Gençlik konulu sohbette konuşan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan;

“Aile Hayatımızı Yok Ediyorlar”

Yaptığı tespitlerle pek çok konuya parmak basan, ülkemizi karış karış dolaşarak coşkulu konuşmaları ile bizleri bekleyen tehlikeleri gözler önüne sererek çözüm önerleri sunan Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Sıtkı Aslanhan, önceki akşam da Kartepe’de “Bilinçli Aile, İdeal Gençlik” konusunda söyleşide bulundu. Akçakoca Kültür Parkı’ndaki sohbetinde Aslanhan, “Bu milletin aile hayatının yok edilmesi için bin bir tuzak kuruldu” dedi.

Kartepe Belediyesi, topluma karşı sosyal sorumluluk bilinci ile aile ve gençlere yönelik eğitim seminerlerinde Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ı ilçe halkı ile buluşturdu. Akçakoca Parkı’nda bölge halkına hitap eden Aslanhan, günümüz gençliğini bekleyen sıkıntılar, anne baba olarak doğru bildiğimiz fakat aslında çok yanlış olan davranış ve tutumlar, aile içi iletişimde dikkat edilmesi gereken hususlar, sevgi ve saygının olmadığı ailelerden oluşan toplumlardaki buhranlar gibi aile içi ilişkileri güncel sorunlar içinde ele aldı, insan ve önemine vurgu yapan çözüm önerilerini sundu.

Yabancılaştırılmakta olduğumuza dikkat çeken Aslanhan, “Günümüzde ebeveynlerin televizyon dizilerine mahkum olduğu çocukların da bilgisayar ve cep telefonlarıyla evdeki yaşamlarını sürdürdüğü bir dönemdeyiz. Akraba ve komşuluk bitti. Kısacası yabancılaşıyoruz. Gelin eve gidince yarım saatinizi ailenize ayırın, yere oturup birbirinizin gözleri içine bakarak sevgiyle bakarak sohbet edin bir araya gelin. Dertlerinizi sıkıntılarınızı sevinçlerinizi paylaşın. Hiçbir şey aile hayatınızdan önemli değildir” dedi.

Aile hayatının yok edilmek istendiğini kaydeden Aslanhan, “Bu milletin aile yapısını bozmak için dedeleri, anane ve babaanneleri evden çıkartıyorlar. Aslında biz çocukluğumuzda çoğu şeyi bu aile büyüklerimizden öğrenmiştik. Bu tür oyunlarla, milletin aile hayatının yol edilmesi için bin bir tuzak kuruluyor. Bakın çocuklarımız mutfaktan bir bardak su getirmeye, evdeki çöpü atmaya aciz hale geldi. Anne babalar çocuklarının hizmetçisi konumuna büründüler. Çocuklarımızın dersleri ve okulu ile ilgilendiğimiz kadar onların ahlak, vicdan, terbiye, kültür, örf, adet ve inancıyla da ilgilenmemiz gerekir. Anne babalar lütfen uyanın buna dikkat edin” dedi.

Günümüz gençliğinin bunalımlı bir halde olduğunu hatırlatan Aslanhan, “Ergenlik diye bir kavram var. Bu kavramın içi doldurulduğunda büyük bir sorunun halledilmiş olacağını düşünüyorum. 14 yaşında ergenliğe girmiş bir çocukla konuştuğumda bana ergen olduğunu hatırlattı. Babasının 14 yaşında koca bir devleti teslim ettiği Fatih Sultan Mehmet hiç ergen olmadı mı ?” dedi.