Karamürsel’de “Sağlıklı Aile, Bilinçli Gençlik” Konferansı

Karamürsel Alp Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından “Sağlıklı Aile, Bilinçli Gençlik” konulu konferans düzenlendi.

Karamürsel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansta konuşan kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan, ailelerde televizyon, cep telefonu ve bilgisayarın bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocuklar ile sağlıklı iletişim kurulamadığını bildirdi.

Anne ve babaların çocuklarının yetiştirilmesi konusunda daha bilinçli olması gerektiğini dile getiren Aslanhan, şunları kaydetti:

“Aileler çocuklarıyla evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne üzücü ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar. Bu yüzden sohbet ortamı oluşturmalıdırlar. Gösterilen sevgi ve şefkat ise aradaki bağları kuvvetlendiren en önemli olgudur. Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlanmış olacaklar. Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Hep birlikte bu olumsuzlukların yaşanmaması için daha duyarlı davranmalıyız.”

Karamürsel Alp Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İdris Ay da düzenledikleri etkinliklerle, öğrenci ve velilere önemli bilgiler aktarıldığını ifade ederek, toplumun temelini oluşturan ailenin korunması için gençliğin eğitimine daha çok önem verdiklerini belirtti.

Konferans sonunda Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Aslanhan’a Karamürsel sepeti hediye etti.

Konferansa, Karamürsel İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu da katıldı.