Kahvehane Bir Okuldur

Sancaktepe’de her kahvehane bir okul

ntv

Sancaktepe Belediyesi Mutlu Evler Merkezi, eğitim seminerleri kapsamında gerçekleştirdiği “Kahvehane Bir Okuldur” programlarına başladı.

Sancaktepeli beyler kahvehanelerde “Aile Gelenek Göreneklerinin Devam Etmesi”, “Aile İçi Şiddetin Ortadan Kaldırılması”, “Mutlu Toplumların Oluşturulabilmesi için Mutlu Evlerin Gerekliliği” konularında bilgilendiriliyor. Sancaktepe Belediyesi, tanıtım filmleri gösterimleri ve Gelişim Uzmanı Sıktı Aslanhan’ın seminerleriyle, vatandaşları bilinçlendirmeyi sürdürüyor.

“Kahvehane Bir Okuldur” adı altında yürütülen ve 1 Kasım tarihinde başlayan kahvehane eğitimleri, 19 mahallede gerçekleştirilecek. Sancaktepe Belediyesi Mutlu Evler Merkezi’nce yürütülen kahvehane, dernek ve lokallerde aile babalarına yönelik eğitici programa vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Geçen yıl hayata geçirilen “Kahvehane Bir Okuldur” Projesi ulusal basında da yer bularak kamuoyunun dikkatini çekmiş ve ülke genelinde birçok benzer projeye örnek olmuştu. Geçen yıl kahvehanelerde gerçekleştirilen programlara vatandaşların göstermiş olduğu yoğun ilgi göz önünde bulundurularak bu yılki programlar daha da genişletildi.

Sıtkı Aslanhan, çocukla iletişim kurarken farkında olmadan yaptığımız hataların aslında çocuğun kişilik gelişimine etkileri olduğunu, çocukla iletişim kurarken kullanmamız gereken üslubun da önemli olduğunu dile getirdi.