İşkur Kariyer Gününde “Sıtkı Aslanhan” Konferansı

7 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00′de Erdek Öğretmenevi Konferans Salonu’nda yapılan Erdek Kariyer ve Turizm Günü’nde Kişisel Gelişim Uzmanı Yazar Sıtkı Aslanhan konuşmacı olarak katıldı.

DSCF2520


Açılış konuşmasını yapan İŞKUR Bandırma Şube Müdürü Emrullah Narin, “İstihdam noktalarında kurumumuzun tüm çalışma düzenine vakıf bir şekilde hizmet veriliyor. İş arayan vatandaşlarımız ve aynı zamanda işverenlerimiz kurumumuza kadar gelmeye gerek duymadan istihdama yönelik ihtiyaçlarını ve insan kaynaklarını temin edebilmektedir. Sadece istihdama yönelik değil, devletin işverenlere ve engelliler de dahil tüm iş arayanlara ne gibi hizmetleri olduğuna dair bilgileri bu hizmet noktalarımızdan herkes alabilecektir’’ dedi.
Kişisel Gelişim Uzmanı Yazar Sıtkı Aslanhan stand up tadında sunduğu Hayata Gülümse konuşmasında gençlere teknolojinin faydaları ve zararları üzerine nasihatler verdi.


Ayrıca; milletler için dilin anlam ve önemine de değinen Aslanhan, medeniyetlerin sürekliliği için gençlerimizin sahip çıkması gereken değerlere de vurgu yaptı. Teknolojiyi bilinçli kullanmazsak faydadan çok zarar göreceğimize işaret eden Aslanhan, amaçsız, hedefsiz ve bilinçaltı boş olan bir gençliğin değil ülkesine kendisine bile faydası olmayacağına, bu sebeple önce ana kucağında başlayan sonrasında ise okullarda devam eden eğitimin önemine ve gerekliliğine dikkat çekti.
Konuşma sonunda Erdek Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı F.Özlem Sarı, Sıtkı Aslanhan’a plaket takdim etti.
İŞKUR; ETO, ERTİAD ve MYO’nun düzenlediği buluşmaya Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, İŞKUR Bandırma Şube Müdürü Emrullah Narin, ETO Yönetim Kurulu Başkanı F.Özlem Sarı, ERTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çinal, MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Sedat Yumuşak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ceylan, otel işletmecileri ve öğrenciler katıldı.
Öğretmenevi alt katında düzenlenen resepsiyonda işveren ve iş arayanlar bir araya geldi. İş arayanlar başvuru formları doldurarak İŞKUR’a teslim ettiler.