İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci “12 Bin Lise Son Sınıf Öğrencilerine Moral Ve Motivasyon Seminerleri Veriliyor”

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavı´na (LYS) hazırlanan 12 bin lise son sınıf öğrencisine  ” Moral,  Motivasyon ve başarının yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanma”, “sınav heyecanını yenme” gibi konularda eğitim desteği veriyor.

13122754_moralmotivasyonhaberi3

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavı´na (LYS) hazırlanan 12 bin lise son sınıf öğrencisine  ” Moral,  Motivasyon ve başarının yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanma”, “sınav heyecanını yenme” gibi konularda eğitim desteği veriyor.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen konferansa katılan eğitimci yazar ve kişisel gelişim uzmanı Sıtkı Aslanhan, öğrencilere Moral,  Motivasyon ve başarının yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanma”, “sınav heyecanını yenme” gibi konularda başarının yollarını anlattı.

Moral,  Motivasyon ve başarının yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanma”, “sınav heyecanını yenme”” seminerine İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Murat Süngü, Hadi Bedir, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda lise öğrencileri dinledi.

Öğrencilerin alkışları altında sahneye gelen Aslanhan, “Önce hedeflerimizi belirlemeliyiz. Mesele üniversite okumak değil. Hangi üniversiteyi okumak istediğimiz ”diye konuştu. Kısa yoldan başarının gelmeyeceğini belirten Aslanhan “Bütün insanların uyguladıkları bir yöntem var; birincisi inanmak, ikincisi bedel ödemek. Ülkemizdeki insanların en büyük problemi hedef belirleyememeleridir. Alın teri dökmeden, gözyaşı dökmeden başarı gelmez. İnsanlar bugün kısa yoldan başarılı olmak istiyor. Kısa yoldan başarı gelmez. Başarı için çok çalışmanız gerekiyor dedi

Konferans sonrasında bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise yaptığı açıklamada “öğrencilerin, 23 Mart 2014´de yapılması planlanan YGS ile Mayıs´ta gerçekleştirilecek LYS sınavı hazırlıklarını sürdürdüğünü belirtti. Öğrencilerin sınavlara daha bilinçli ve verimli hazırlanmalarını sağlamak amacıyla birtakım çalışmalar yaptıklarını anımsatarak bu kapsamda 12 bin lise son sınıf öğrencisine yönelik Eğitimci Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından seminerler verildiğini dile getirdi.

Seminerlerin bir hafta sürdüğünü aktaran İlci, “Öğrencilerimize stresi yenme, stresle mücadele etme, sınava hazırlanma yolları gibi çeşitli konularda tarihi ve milli manevi değerlerimizi de katarak güzel bir seminer veriyoruz” dedi. Öğrencilerin yoğun ilgi ve beğenisiyle karşılaştıklarını dile getiren İlci, bu konuda velileri de içerisine alan çalışmaların devam edeceğini söyledi. Hayatın her zaman insana her istediğini vermediğini, bununla mücadele etmenin tek yolunun hayatta başarılı olmak olduğunu belirten İlci, şunları kaydetti: “İlimizin eğitim başarının artması için gereken bütün tedbirleri alıyoruz, çocuklarımızı bu yönde eğitiyoruz. Biz en iyi insanı yetiştirirsek inanıyorum ki iyi üniversiteleri de bizim çocuklarımız kazanacaktır. Çünkü başarı insan olmakla eşdeğerdir. Büyüklerimiz ´önce edep önce edep´ diyor. Bu anlamda da çocuklarımızın milli manevi ve ahlaki değerlerle donanmış, bilgileriyle güçlenmiş insanlar olarak topluma karışmalarını istiyoruz” dedi.

5 gün süren Moral,  Motivasyon ve başarının yolları ve sınava en iyi şekilde hazırlanma”, “sınav heyecanını yenme semineri sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci Eğitimci Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a günün anısına bir plaket takdim ederek konferans sona erdi.