Iğdır’da “5. Kariyer ve Girişimcilik Günü” Etkinliği Düzenlendi

İŞKUR, Iğdır Üniversitesi işbirliğiyle İstihdam Seferberliği kapsamında İşkur Kampüste sloganıyla 5. İŞKUR Kariyer ve Girişimcilik Günü etkinliği düzenledi.

Katılım sağlayan IĞDIR Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Alma Kariyer ve İnsan hakkında bir konuşma yaptı.
Açılış konuşmasında İl Müdürü Halis Erdoğan gençlerimizin ve iş arayanlarımızın kariyer planlarına yardımcı olmak paydasına üretime ve istihdama dayalı Girişimci Adaylara özelikle yer verdi. İŞKUR’un kariyer hedeflerinde daima yanında olduğunu söylerek konuşmasını bitirdi.

Rektör Alma’nın konuşmasının ardından etkinlik, İş-Kur İl Müdürlüğü’nün kurumsal hizmetleri ile ilgili sunumla devam etti. Sunumun ardından Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan söz aldı. Aslanhan konuşmasında, öğrencilere başarılı bir kariyer yolculuğunun nasıl olması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunarak, okumanın ve araştırmanın önemine şu sözlerle dikkat çekti; “Herkesin derdi kısa yoldan para kazanmak. Alın teri ve gözyaşı olmadan başarılı olamazsınız.
Sosyal medyadan uzak durup, okuyup araştırmak için kendinize zaman ayırın. Hayallerinizin peşinden gidin ideallerinizin peşinden koşun. Bir şeyi ne kadar çok isterseniz o kadar çok elde etme şansınız olur. Gece gündüz okuyun çünkü biz çok az okuyoruz. Okumadığımız için konuşmayı unuttuk. Karşılaştığım birçok genç konuşmaları sırasında tutulup kalıyorlar. Bunun temeli okuma kültürünün olmamasından kaynaklanıyor” diye tespitte bulundu.Program, plaket töreni ve ikramların ardından son buldu.