“Hedefiniz yoksa, başarılı olamazsınız”

hedefiniz_yoksa_basarili_olamazsiniz_h52214_fe3f7

Yeşilay Haftası kapsamında Çorumlu gençlerle bir araya gelen Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, başarı için mutlaka hedef konulması gerektiğinin altını çizdi. Sıtkı Aslanhan ayrıca gençler, TV ve internetin zararlarından korunmaları için bunlardan uzak durmalarını öğütledi.

Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, “Sınav Öncesi Moral ve Motivasyon” başlıklı semineriyle Çorumlu öğrencilerle buluştu.

Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Çorum Belediyesi ile Yeşilay Derneği’nin ortak girişimleriyle düzenlenen seminer dün Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

Semineri Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül ve İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra çok sayıda öğretmen, öğrenci ve veli izledi.

Sohbetine, son yıllarda Türk gençliğinin hızlı ve olumsuz bir dönüşüm yaşadığına dikkat çekerek başlayan Sıtkı Aslanhan, “Yolda rastladığımız gençlerin kimileri var ki erkek mi yoksa kız mı olduklarını ayırt etmek bile mümkün değil. Zamane gençlerimizin kendi aralarındaki müstehcen ve küfürlü sohbetleri de oldukça rahatsız edici. Üstelik kullandıkları garip konuşma dili, kelimeleri eksik veya farklı şekilde telaffuz etmeleri son derece üzücü.” diye konuştu.

Gençlerin hayatta başarılı olabilmeleri için mutlaka kendilerine bir hedef belirlemeleri gerektiğini vurgulayan Sıtkı Aslanhan, “Başarılı insanların hayatlarına baktığımızda, mutlaka bir hedef doğrultusunda ilerlediklerini görürüz. Eğer sizin bir hedefiniz, bir hayâliniz, bir amacınız yok ise hayatta başarıyı yakalamanız imkânsızdır.” ifadelerini kullandı.

Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, televizyon ve internetin de zararlarına değinerek, gençlere bu ikisinden uzak durmaları yönünde uyarılarda bulundu.