Hedef koyma eksikliği başarının önünde engel

1

Aksaray AK Parti gençlik kolları başkanlığı tarafından “Etkili İletişim ve Beden Dili” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan farklı hitabetiyle konukları etkiledi.

 

53

 

AK Parti Gençlik Kolları başkanlığının düzenlediği sunuculuğunun İsmail Akkoyunun yaptığı program saat 14.30 ‘da başladı. Aksaray Belediye Başkan Yardımcılarının da katıldığı program samimi bir hava içerisinde gerçekleşti.

“Alın Teri ve Gözyaşı Dökmeden Başarı Gelmez”

Konuşmasını salonu selamlayarak başlayan Aslanhan ilk olarak başarı dan bahsederek; “ Günümüzde insanlar başarıya ulaşmak için hiçbir çaba ve gayret sarf etmiyorlar. Başarıya kısa yoldan ulaşmak istiyorlar oysa bedel ödemeden ve gözyaşı dökmeden başarıyı beklemek pek akıl karı değildir. Tabi başarıya ulaşmak için öncelikle insanın belli bir hedefi olması lazım çünkü hedefsizlik en büyük problemdir.” Dedi

“Aynı Gönlü Paylaşmak Aynı Dili Konuşmaktan Evladır.”

Devamında insanların birbirleriyle olan iletişimlerine değinen Aslanhan Mevlana’nın “ Aynı gönlü paylaşmak aynı dili konuşmaktan evladır.” Sözünü hatırlatarak insanların toplumda birbirleriyle olan ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini vurguladı. Her ne kadar insanların aynı dili konuşmadığı bir ortamda olması onların birbirleriyle anlaşmayacağı manasına gelmeyeceğini ifade ederek;” insanlarla olan diyaloglarımızda gönülden konuşursak, gönül diliyle konuşursak muhatabımız da bize gönlünü açar ve aynı dili konuşmasak da gönül dili ile birbirimiz gayet iyi bir şekilde anlamış oluruz.” Dedi.

“İslam Hareketi Gençlik  Hareketidir”

Salondaki konuklarının çoğunluğunun öğrenci olması münasebetiyle gençlik üzerinde duran Aslanhan bir Müslüman gencin nasıl olması gerektiğini, genç sahabeler den örnek vererek; “ İslam Hareketi gençlik hareketidir. Eğer bir davanın gençlik teşkilatlanması yoksa o dava yok olmaya mahkûmdur. İslam’ın yayıldığı ilk yıllarda Medine’ye giden ve dünyevi olarak hiçbir menfaat gözetmeden malı mülkü ardında bırakarak İslam’ı tebliğ eden Musab Bin Umeyr de bir gençti. Peygamber efendimizin ashabım dediği çoğu insanın yaşı küçüktü.” Şeklinde konuştu.

Program sonunda AK Parti Gençlik Kolları tarafından Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a kendilerini kırmayıp programa teşrif ettikleri için teşekkür mahiyetinde bir plaket takdim edildi.