En Güzel Rol Model Anne Ve Babalardır

Körfez Belediyesi tarafından düzenlenen konferansta anne ve babalara seslenen Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, “Çocuklarınıza iyi birer model olarak, ahlaklı bireyler yetiştirin. Bu sizin elinizde” dedi.

Körfez Belediyesi, ‘kültür-sanat’ programları ile Körfezlileri tanınmış eğitimciler, yazarlar ve TV programcıları ile bir araya getirmeye devam ediyor. Son programın konuğu ise Kişisel Gelişim Uzmanı Eğitimci ve Yazar Sıtkı Aslanhan oldu. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği ‘Başarı ve Mutluluk İçin Hayata Gülümse’ konulu programa; Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın eşi Bilge Baran, Körfez Belediye Başkan Vekili Faruk Denli, Başkan Yardımcısı İsa Taş, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Osman Badem’in eşi Zeynep Badem ve birim müdürleri de katıldı.

Ahlaklı Çocuklar Yetiştirin

Çocuğun gelişiminde ailenin en büyük faktör olduğunu dile getiren Sıtkı Aslanhan, “Çocuklarınızın vatana, millete hayırlı evlatlar olması anne babadan yani sizlerden geçiyor. Meslek hayatım boyunca en çok sorun yaşadığım kesim, annesinden babasından sevgi, şefkat görmeyen çocuklar, gençler olmuştur. Sevginizi çocuklarınız ile paylaşmaktan korkmayın. Evlatlarımızın hayatları boyunca iyi yerlerde olabilmesi yine ebeveynlerden geçiyor. Çocuklar, anne ve babasını rol model olarak algılar, ona göre karakterini şekillendirirler. Çocuklarınıza iyi birer model olarak, ahlaklı bireyler yetiştirin ” dedi.

‘Sorumluluk’ Bilincini Aşılayın

Evlatlarımız AVM kültürü ile tanışmasın ve büyümesin diyen Aslanhan, ” Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumak, aile değerlerini aşılamak bizim elimizde. Babalar, erkek evlatlarınızla balık tutmaya gidin, maç yapın. Anneler, kızınızla mutfakta yemekler yapın. Ev içerisinde görevler vererek, sorumluluk bilincini aşılayın. Günümüz çağında çocuklarını AVM’lerde büyütenlerden olmayın. Akıllı telefon, tablet gibi araçlarla çocuklarınız erken yaşta tanışmasın. Araştırarak, kitapların sayfalarını okuyarak bilgi sahibi olsunlar” ifadelerini kullandı.

Bilge Baran Ve İsa Taş Plaket Takdim Etti

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın eşi Bilge Baran ve Başkan Yardımcısı İsa Taş, Kişisel Gelişim Uzmanı Eğitimci ve Yazar Sıtkı Aslanhan’a konferansa katılımından dolayı plaket takdim ederek, teşekkür ettiler. Kişisel Gelişim Uzmanı Eğitimci ve Yazar Sıtkı Aslanhan, program sonunda kitaplarını Körfezli hayranları için imzaladı. Sosyal medya üzerinden yapılan çekilişte, kazanan vatandaşlara imzalı kitapları da hediye edildi.