Eğitimci-Yazar Aslanhan “Üniversitenin canı cehenneme”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Öncü Gençlik ve Spor Kulübünün katkıları ile Çorum İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından “Sporda ahlak ve kötü alışkanlıklardan korunma” konulu seminer düzenlendi.

sporahlakisemineri

Devlet Tiyatro Salonu’nda yapılan seminere konuşmacı olarak Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan seminerin açılışında Çorum İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Ayhan Boyraz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir Söngüt, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Öncü Spor Kulübü Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Erenci birer konuşma yaptı.

ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, gençlerin bu ülkenin bekası olduğunu, bu ülkenin başında her zaman İmam Hatiplilerin olması, gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kadir Söngüt de, seminerin öğrencilere büyük katkılar sunacağını vurguladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer de ülkenin ve milletin İmam Hatip nesline ihtiyacının olduğunu savunarak, öncü olmaya devam etmeleri gerektiğini ifade etti.

Öncü Spor Kulübü Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Erenci ise İmam Hatiplilerin güzel ahlak sahibi olduklarını belirterek, “Bizler sizlerden çok umutluyuz” diye konuştu.

“Sporda ahlak ve kötü alışkanlıklardan korunma” konulu seminere konuşmacı olarak katılan Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, ailelerin çocuklarına iyi bir üniversite kazanması için çok çalışmaları gerektiğini sürekli söylediğini belirterek, “Üniversitenin canı cehenneme. Önce edep, onur, kişilik sahibi bir insan olmalıyız” dedi.

İki genç tarafından öldürülen Savcı Selim Kiraz’ın katillerinden birinin Türkiye’de üniversite sınavında 12. Olduğunu belirten Aslanhan “Adam olmadıktan sonra birinci olsa ne yazar” dedi.