Duyarlı Gençlik Semineri Düzenlendi

Ordu Üniversitesinde Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan tarafından “Duyarlı Gençlik” semineri verildi.

Müzik ve Sahne Sanatları Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Kritik Analitik Düşünme ve Sosyal Gelişim Kulübü akademik danışmanı Öğr. Gör. Harun Çam, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Kritik Analitik Düşünme ve Sosyal Gelişim Kulübü tarafından organize edilen etkinlikte Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, toplumda anne ve babaların çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlayacağını belirtti. Aslanhan, “Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluk yaşanmaktadır. Bu olumsuzlukların yaşanmaması için hep birlikte daha duyarlı davranmalıyız.” dedi. Gelişen teknolojinin aileleri olumsuz yönde etkilememesi gerektiğini vurgulayan Aslanhan, “ Ailelerin televizyon, bilgisayar ve cep telefonlarının bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocukları ile sağlıklı iletişim kuramıyorlar. Aile bireyleri çocuklarıyla yaşadıkları evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne yazık ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar.” şeklinde konuştu.

Çekilişle 10 katılımcıya Sıtkı Aslanhan’ın kitabının hediye edildiği program, Aslanhan’a teşekkür belgesinin verilmesinin ardından sona erdi.