Domaniç’te “Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” Semineri

Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan, “Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlanmış olacaklar” dedi.

12717993_920180341364624_4414494860653493790_n

Domaniç Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda, “Bilinçli aile duyarlı gençlik” konulu seminer düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan, ailelerin televizyon, cep telefonu ve bilgisayarın bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocuklar ile sağlıklı iletişim kurulamadığını bildirdi.

Anne ve babaların çocuklarının yetiştirilmesi konusunda daha bilinçli olması gerektiğine işaret eden Aslanhan, şunları kaydetti:

“Aileler çocuklarıyla evlerde televizyon karşısında yan yana olmalarına rağmen ne üzücü ki birbirlerinden habersiz şekilde hipnoz edilmiş gibi davranış sergiliyorlar. Bu yüzden sohbet ortamı oluşturmalıdırlar. Gösterilen sevgi ve şefkat ise aradaki bağları kuvvetlendiren en önemli olgudur. Toplumda anne ve babalar, çocukları konusunda daha bilinçli olmaları sayesinde gelecekte daha duyarlı bir gençliğin oluşmasına zemin hazırlanmış olacaklar. Ailelerin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Hep birlikte bu olumsuzlukların yaşanmaması için daha duyarlı davranmalıyız.”

Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin de düzenledikleri etkinliklerle öğrenci ve velilere önemli bilgilerin aktarıldığını ifade ederek, toplumun temelini oluşturan ailenin korunması için gençliğin eğitimine daha çok önem verdiklerini belirtti.

Seminerin ardından İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu, Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan’ı, Kuruluşun toprağı Domaniç’e özgü, Kayı Boyu plaketini hediye etti.