Çocuklarımızı dinlemeli, anlamalı ve vakit geçirmeliyiz

Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan gençlerin psikolojik sorunlarına ilişkin konferans verdi. Aslanhan, anne ve babalara seslenerek “çocuklarımızı duygusal anlamda yalnız bırakırsak felakete hazır olalım.” dedi.

sitki-aslanhan-1

Tavşanlı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Aile İçi İletişim” konulu konferansa vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Başkan Yardımcısı Mehmet Atabay, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşların katıldığı konferansı Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan verdi.

Gençlerin aileleriyle yaşadığı sorunları halkın anlayabileceği dilden hikayelerle süsleyen Sıtkı Aslanhan anne ve babaların teknolojik gelişmelerin getirdiği tehlikelere açık olmasını, çocuklarıyla her konuda iletişim halinde olmasını istedi. Aslanhan “Çocuklarımız bizden ilgi ve şefkat bekliyor. Onları dinlemeli, anlamı ve vakit geçirmeliyiz. Çocuklarımız, gençlerimiz TV karşısında hipnoz olan, iletişim kanalları kapalı anne ve babalardan uzaklaşıyor. Bu arada internet ortamında dış tehlikelerle açık hale geliyor. Onların isteklerine karşılık verdiğini düşündüğü, ilgi ve şefkat hissettiği anda tuzağa çekilmiş olabiliyor. Sonra felaket kapıya dayandığında anne ve babalar biz ne yaptıkta böyle oldu. Sorunun nerede olduğunu bilmiyoruz. Giymedik giydirdik, yemedik yedirdik, okuttuk, adam ettik diyor. Bunlar yetmez. Onların duygusal anlamda da ihtiyaçlarını görmeli, yakın olmalıyız. Sorunun temelinde bu var ve bilinçlenmeliyiz” dedi.

Yaklaşık 2 saat boyunca gençlerin psikolojik sorunları ve çözüm yollarına ilişkin konuşan Sıtkı Aslanhan, Tavşanlı halkıyla buluşmaktan memnun olduğunu ifade ederek Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’e teşekkür etti. Konferans sonrasında Sıtkı Aslanhan kitaplarını imzalarken, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Atabay’da günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.