Cesaretini Kaybeden, Herşeyini Kaybetmiştir !!

Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Fatsa genelinde okuyan 11 ve 12. sınıflara Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında Başarı ve Motivasyon adlı konferans verildi. Konferansa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Gürsel Avcı ve Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan ve diğer protokol üyeleri katıldı.

fatsa-anadoluuu
Konferansta açılış konuşmasını yapan Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Salim Şahin “Öğrencilerimize planlı, programlı, moralli ve motivasyonu üst seviyede olan ortamları hazırlamak için uğraşıyoruz” dedi ve sözlerine devam etti: ” Gerek ” Ben de Başarabilirim” ve gerekse bu ilimiz genelinde Sayın Valimiz Kenan Çiftçi tarafından başlatılan ” Benchmarking Projesi” kapsamında, çeşitli faaliyetlerle bu projelerin hedefine ulaşması için hep birlikte el ele vererek çalışmalarımızı planlı ve programlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Enerjimizi ve gücümüzü geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirerek, onları ülkemizin daha da gelişmesi ve ilerlemesi için harcamaktayız.
Bu manada Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak başarıyı artırmak için okulumuzda birçok proje uyguladığımız gibi, özellikle son sınıf öğrencilerimize düzenli olarak her ay en az yaptığımız çalışmaların meyvesini hep beraber toplamış olacağız.
Özellikle Ordu ilimizin YGS ve LYS sınav sonuçlarında hak ettiği yerde olmayışı bizleri hem üzmekte ve hem de düşündürmektedir. Öyleyse yapılması gereken şey öğrencilerimize planlı, programlı, moralli ve motivasyonu üst seviyede olan ortamları hazırlamak olacaktır. İnşallah hep birlikte elele vererek amaçlarımıza ulaşırız. O bakımdan siz değerli öğrencilerimizden istediğimiz ” umudunuzu ve cesaretinizi yitirmeden çalışmalarınıza her gün tempomuzu artırarak devam etmenizdir. Burada ünlü düşünür GOETHE’NİN bir sözünü sizinle paylaşmak istiyorum: Mal kaybeden bir şey kaybetmiştir. Şerefini kaybeden birçok şey kaybetmiştir. Cesaretini kaybeden ise her şeyini kaybetmiştir.
Programımız öncelikle okulumuza, ilçemize, ilimize ve dolayısıyla ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Programımıza katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Konuşmanın ardından Kişisel Eğitim ve Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan katılan misafirlere ilgi çekici örnekler ve öğrencilerin gelişimlerini nasıl doğru yolda sağlayacakları hakkında bilgiler verdi. Fatsa Milli Eğitim Müdürü tarafından Sıtkı Aslanhan’a plaket verildi ve programın sonunda Aslanhan öğrencilerin aldığı kitaplarını imzaladı.