Canik Belediyesi’nden, “Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik” Konferansı

Canik Belediyesi’nden, “Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik” Konferansı Canik Belediyesi tarafından, Canik Konferansları serisi, Okur-Yazar buluşmaları etkinliği kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından “Bilinçli Aile, duyarlı Gençlik” konulu konferans verildi.

Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, MHP Canik İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ayakta ve salonun dışında izleyicilerin olduğu, yoğun bir katılımla gerçekleşen “Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” konferasında Eğitimci-Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, ailelerin televizyon, bilgisayar ve cep telefonlarının bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocukları ile sağlıklı iletişim kuramamalarından bahsetti. Aslanhan, günümüz gençliğini bekleyen sıkıntılar, çocuğun başarısında anne-babanın rolü, velinin çocuğundaki başarısına etkisi, anne baba olarak doğru bildiğimiz fakat aslında yanlış davranış ve tutumlar, sevgi, saygı, iletişim gibi konulara farklı açılardan değinerek, katılımcılara çocukların gelişimlerini nasıl doğru yolda sağlayacakları hakkında bilgiler verdi. Aslanhan, çocuk yetiştirmede yapılan yanlışlıklar hakkında da konuşarak, “9-10 yaşlarına geldiklerinde çocuklar için dünyadaki en önemli varlıkları anne ve babasıdır. Ama çocukların yaşı ilerlediğinde 13-14 yaşlarına geldiklerinde ailenin yanlış tutum ve davranışları nedeniyle çocuklarla ilgili olarak birçok olumsuzluklar yaşanmaktadır. Aileler çocuklarının internet ortamında sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile birçok değerlerini yitirdiklerini bilmeli, anne ve babalar çocukları ile iletişim içinde olarak onlarla sohbet ortamı oluşturabilmelidirler” diye konuştu.

Programın sonunda Eğitimci- Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’a Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı tarafından plaket ve çiçek takdiminde bulunuldu. Aslanhan konferans sonrası Canik Kültür Merkezi fuaye salonunda kitaplarını imzalayarak sevenleriyle buluştu.