“Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” Konulu Konferansa Yoğun İlgi

Eğirdir Müftülüğü tarafından Kervansaray düğün salonunda düzenlenen “BİLİNÇLİ AİLE DUYARLI GENÇLİK” konulu konferansa konuşmacı olarak eğitimci yazar Sıtkı ASLANHAN katıldı.

Konferans Eğirdir Yukarı Gökdere Köyü Camii İmam Hatibi Ahmet KOCABAŞ’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Akabinde Eğirdir İlçe Müftüsü Mustafa TÜRKÖZ bir açılış konuşması yaptı. Müftü TÜRKÖZ, konuşmasında; Ailenin ayrılmaz bir bütün olduğundan , eksi artı kutup misali birbirini tamamlayıcı ve destekleyicisi olması gerektiğinden bahsetti ve ardından konferansı gerçekleştirmek üzere eğitimci yazar Sıtkı ASLANHAN’ı kürsüye davet etti.

Sıtkı ASLANHAN, bilinçli aile olmanın öneminden bahsettiği konferansta “Ailede anne baba rolleri maalesef karışmış durumda. Babalarımız evlatlarımızla ilgilenmediği için evlatlarımız içine kapanık özgüvensiz bir şekilde yetişmekte. Çocuklarımıza gerekli sorumlulukları vermiyoruz. Sorumluluk bilinciyle yetişmeyen evlatlarımız ilerleyen zamanlarda kendi başına kaldıkları zaman hayatın yükü omuzlarına ağır geliyor ve bunalıma giriyorlar. Aslında iyilik yapalım derken evlatlarımıza en büyük kötülüğü biz yapıyoruz.

Evlatlarımıza sevgiyle yaklaşalım, ayda bir kere olsun ona sevgimizi belli edelim ki bizden bulamadığı sevgi ve ilgiyi dışarıda aramasın” dedi.

Eğitimci-yazar Sıtkı ASLANHAN, Eğirdir halkının konferansa ilgisinden dolayı teşekkür ederek konferansı sonlandırdı.

Konferansa Eğirdir Kaymakamı Abdullah AKTAŞ, Eğirdir Belediye Başkanı Ömer ŞENGÖL, İl Müftü Vekili Mevlüt ŞAHİNER, Senirkent İlçe Müftüsü Yüksel GÜZEL, Isparta Diyanet-Sen Başkanı Osman AKÇİL ve Daire amirleri katıldı.

Program Kaymakam Abdullah AKDAŞ’ın Sıtkı ASLANHAN’a çiçek takdimi ile son buldu.