“Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” Konferansı

Gölyaka Belediyesi tarafından “Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” konferansı düzenlendi. Gölyaka halkı büyük ilgi gösterdi. Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta etkili iletişim kurmanın önemini anlatıldı.

Konferansın açılış konuşmasını Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan yaptı. Ailelerle buluşan Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan, “Bilinçli Aile, Duyarlı Genç” söyleşisiyle ailelere çocuklarıyla etkili iletişim kurmanın önemini anlatarak gençlerin kariyer planlamalarında dikkat edeceği konuları örneklerle belirtti. Tembellikten, cep telefonuna düşkünlükten, kötü arkadaş seçiminden, hedefsizlikten söz eden Aslanhan, başarmanın yolunun alın teri olduğunu, alın teri olmayan hiçbir işin başarılı olamayacağını dile getirdi.

Aileleri tarafından aşırı korumacı şekilde yetiştirilen çocukların ilerleyen yıllarda zorluklar yaşadığını ifade eden Aslanhan, şunları kaydetti: “Anne ve babalar çocuklarını biraz daha öz güveni yüksek şekilde yetiştirmelidir. Aşırı korumacı aileler çocuklarına iyilik yaptıklarını zannederken aslında kötü davranıyor olabilirler. Öte yandan günümüzde çocuklarla ebeveynlerin dili maalesef değişmiştir. Anne ve baba olarak buna dikkat etmeli, çocuğumuzun düşünce ve ruh dünyasını daha iyi anlamaya çalışmalıyız.”

Program sonunda Başkan Demircan tarafından Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’a günün anısına çeşitli hediyeler ve çiçek takdim edildi. Başkan Demircan “Programlarımız ilçemizin sosyo-kültürel yapısını güçlendirmek düzenli olarak devam edecek” dedi.