Beklenen Kitap “Bilinçli Aile” Okurlarıyla Buluşmaya Hazır

Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın uzun zamandır beklenen aile kitabı “Bilinçli Aile” Çınaraltı Yayınları’ndan çıkarak okurlarlarıyla buluşmak için raflardaki yerini aldı.

18 yıllık eğitim hayatına dolu dolu 5 kitap sığdıran Aslanhan, 6. kitabı olan Bilinçli Aile için uzun yıllar çalışarak özenle ilmek ilmek bu kitabı hazırladı. Duyarlı bir genç bilinçli bir aile yetişir düşüncesiyle yola çıkılan kitapta; aile içindeki dengeler, çocuğun başarısında anne babanın rolü, çocuk gelişiminde eğitim metotları, anne babalara düşen görevler gibi konular yer alıyor.

Aslanhan kitaba şu satırlarla başlıyor; “Duyarlı bir genç yetiştirmek istiyorsak işe aileden başlayacağız çünkü duyarlı gencin yetişmesi bilinçli bir aileden geçiyor. Anne baba bilinçli, anne baba duyarlı olmadıktan sonra, anne baba bu işi önemsemedikten sonra gencimizin duyarlı olması çok kolay olmayacaktır. Belki yaşı ilerledikçe olaylarla, hadiselerle karşılaştıktan sonra kendi kendine bazı doğru yolları, duyarlı olma yollarını bulacaktır ama gerçek anlamda arzuladığımız duyarlı bir gencin yetişebileceği yer ailesidir.

Ailelere teorik yerine pratik, okuyup hayata geçirilebilecek tavsiyelerde bulunulan kitabı internet mağazaları ve birçok seçkin kitabevinden temin etmek mümkün.

Yazarın diğer eserleri;