Aydın da Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik Konferansı

Aydın da Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik Konferansı

Aktif Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği ve Aydın Çevre Kültür Sanat Eğitim ve Dayanışma Derneği, “Bilinçli aile duyarlı genç” konulu konferans düzenledi.

 

2

 

Aydın Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Aktif Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği Başkanı Emrah Demir, Aydın Çevre Kültür Sanat Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Levent Erkan, Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Mehmet Yeter, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka ve İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi katıldı.

Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa ailelerin de ilgisi yoğun oldu. Aslanhan, aile içerisinde eş ve çocuklarla yaşanan en büyük problemin iletişim olduğunu belirterek, “İletişimde yaşadığımız en büyük problem iletişim kurmak ve dil problemi. Konuşuyorsunuz karşınızdaki duyuyor. Oysa gönülden gönüle iletişim olduğu zaman bütün sorunlar çözülüyor. Anne, baba yavrusuna gönlünü kapatmış, sadece söylüyor ve söyleniyor. Karşı tarafta duymak istediği kadar duyuyor. Ama sağlıklı ya da gönülden gönüle iletişim kurulmadığı için problem yaşıyoruz” dedi. Aslanhan, anne ve babanın güzel ahlaklı olmasının çocuklarının güzel ahlaklı olmasını sağladığını bildirdi. (EMRAH DİNÇER)