Aybastı’da Sıtkı Aslanhan Konferansı

Aybastı Kaymakamlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nün organizesi ve Gürsoy Kuyumculuk sponsorluğuyla ilçemizde konferans düzenlendi.

aybastiii

Kişisel gelişim uzmanı ve yazar Sıtkı Aslanhan tarafından 22 Ocak Çarşamba günü 2 seans halinde düzenlenen konferansın ilki saat 14.00’te ortaokul 8. sınıf ve lise öğrencilerine “Moral,motivasyon ve hedef belirleme” konusundaydı. 2000’e yakın öğrencinin katıldığı konferansta öğrencilerin sınavlara hazırlanırken dikkat etmeleri gereken hususlar, hedef belirlemenin önemi, anne-babaya karşı vazifeler ifade edildi.
Konferansın 2. seansı ise saat 17.00’de yetişkinlere idi. Akşamki seansa ilçe kaymakamı Osman Bilici ve il millî eğitim müdürü Nevzat Türkkan başta olmak üzere ilçe protokolü ve veliler katıldı. Açılış konuşmasını yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.
Ardından Sıtkı Aslanhan tarafından “Çocuğun başarısında anne-babanın rolü” hakkında konferans düzenlendi. Velinin çocuğun başarısına etkisi, çocuklara yaklaşım şekilleri, çocuk yetiştirmede yapılan yanlışlar hakkında çarpıcı örnekler verildi.
Programın sonunda konuşmacı Sıtkı Aslanhan’a ve sponsor Gürsoy Kuyumculuk adına Murat Gürsoy’a ilçe kaymakamı Osman Bilici tarafından plaket takdim edildi.
Konferans, Sıtkı Aslanhan’ın “Hayata Gülümse” ve “Duyarlı Gencin Başarı Rehberi” adlı kitabı imzalamasıyla sona erdi.