ASLANHAN: “İNTERNET YUVA DAĞITIYOR”

‘Öğrenci Başarısının Arttırılmasında Ailenin Rolü’ semineri için Genç İlçesine gelen Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, İnternetin yayılması ile birlikte aile içi iletişimlerin giderek zayıfladığını söyledi.

Resim_1459111202

Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iki seans halinde gerçekleştirilen seminer kapsamında, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, bilindik sivri dilli tarzıyla Gençlilere uyarılarda bulundu. İlk olarak ilçede eğitim gören öğrencilere yaptığı “Sosyal medya yuva yıkıyor” şeklindeki açıklamasıyla dikkat çeken Sıtkı Aslanhan, ikinci seansında ise ailelere seslendi.

Genç Kültür Merkezinde düzenlenen seminere İlçe Kaymakamı Abdullah Köklü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Değirmenci, Eğitim Bir-Sen Başkanı Yunus Kava, Genç Memur-Sen Başkanı Haluk Çakan, Önder İl Başkanı Sadullah Arpa, Memur-Sen Genç İlçe Başkanı Mustafa Demirağ, Genç-Der İlçe Başkanı Ahmet Cana, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

“İNTERNET YUVA DAĞITIYOR”

İnsanların giderek birbirlerine karşı yabancılaşmaya başladığına dikkat çeken Aslanhan, “Aile içinde bireyler birbirleriyle konuşmaz oldular. Anne dizilerle, çocuklar bilgisayar ve telefonlarla, babalar da kahvelerde yaşam sürdürür hale geldi” dedi.

Sürekli internete giren anne ve babaların evliliklerinin de büyük bir risk altında bulunduğunu belirten Aslanhan, şöyle devam etti: “Evinde internet olan aileler sürekli internete giriyorsa evliliklerine ‘Allah rahmet eylesin.’ Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre boşanmak isteyen 10 çiftten 7’sinin boşanma sebebi birbirlerinden bulamadığı ilgiyi, sanal âlemdeki tuzak, ne olduğu belli olmayan ilişkilerden bulduğunu zannederek yuvasını dağıtıyor.”

 “AİLE HAYATI YOK OLMAK ÜZERE”

Türk milletinin aile hayatının ‘yok’ edilmesi için bin bir türlü tuzak kurulduğunu kaydeden Aslanhan, “Gıda konusunda halkın aldatıldığı gibi çocuk yetiştiriciliğinde de, ‘çocuklarınızla arkadaş gibi olun’, ‘hayır demeyin’ mesajlarının bilinçaltına işleniyor. Maalesef, çocuklarımız mutfaktan bir bardak suyu getirmeye, evdeki çöpü atmaya aciz hale geldiler. Anne babalar çocuklarının hizmetçisi konumuna büründüler. Çocuklarımızın dersleri ve okulu ile ilgilendiğimiz kadar onların ahlak, vicdan, terbiye, kimlik, karakter, kültür, örf, adet ve inancıyla da ilgilenmemiz gerekir. Anneler, babalar uyutuluyoruz, lütfen uyanın” diye konuştu.

CelisQBWsAA7uEw

“KAYMAKAM KÖKLÜ’DEN ASLANHAN’A TEŞEKKÜR”

Programın sonunda İlçe Kaymakamı Adbullah Köklü, Sıtkı Aslanhan’a vermiş olduğu anlamlı ve yararlı semineri dolayısıyla teşekkür etti. Kaymakam Köklü, günün anısına Sıtkı Aslanhan’a Kaymakamlığımıza bağlı ”Engelsiz Yaşam Derneği” kıl testere kursiyerleri tarafından yapılan Kelime-i Tevhid işlemeli tabloyu takdim etti. Sıtkı Aslanhan salonda vatandaşlarla birlikte çeşitli sohbetler gerçekleştirirken okuyucularına da ayrıca kitap imzaladı.