Aslanhan: “Gençliğin Hedefi Olmalı”

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan’ın katılımıyla “Geleceğe Gülümse” adlı konferans düzenledi. Başarının önündeki engeller ve hayattaki zorluklar ile nasıl mücadele edilmesi gerektiğinin anlatıldığı konferans yoğun ilgi gördü.

Aslanhan:
Fatsa, Kabataş, Çamaş ve Ünye ilçelerinde gerçekleştirilen konferansta, başarıya giden yolda zorluklarla nasıl mücadele edilmesi gerektiği örneklerle anlatıldı. Sıtkı Aslanhan verdiği konferansta, insanların kendi örf, adet ve geleneklerine yönelik tavırları ve duyarlılığını aktarırken, yapılan bireysel ve toplumsal yanlışları tek tek tespit edip istatistiklerle ortaya koydu. Anadolu geleneklerini katılımcılara hatırlatan Aslanhan, “Anadolu irfanını 21. yüzyıl insanının gündemine yeniden taşımak, medeniyetimizin yapı taşları olan örf, adet ve geleneklerimizi yeni bir bakış açısıyla insanların idrakine sunmak için şehir şehir dolaşıyorum. Başarının önündeki engelleri ve hayattaki zorluklar ile nasıl mücadele edilmesi gerektiğini örneklerle değerlendiriyorum” dedi.

“Teknolojiyi Bilinçli Kullanmazsak Faydadan Çok Zarar Görürüz”

Gençlerin farklı bir bakış açısıyla hayata bakmasını sağlamak amacıyla sözlerini çeşitli örneklerden bir sunumla destekleyen Aslanhan, “Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu geleceğimizin teminatlarından biridir ve ancak sevgi temeliyle sağlam bir şekilde var olabilir. Bu nedenle sevgi ve saygıyla birbirimize ve çevremizdekilere sahip çıkmalıyız. Gençlerimiz teknolojinin faydaları ve zararlarını iyi bilmelidir. Medeniyetimizin sürekliliği için gençlerimizin sahip çıkması gereken değerler vardır. Teknolojiyi bilinçli kullanmazsak faydadan çok zarar görürüz. Hedefsiz ve bilinçaltı boş bir gençliğin değil ülkesine, kendisine bile faydası olamaz. Bu sebeple önce ana kucağında başlayan ve ardından ise okullarda devam eden eğitim bizim için olmazsa olmazdır” diye konuştu.