Aslanhan: “Doğayı ve Canlıları Sevin”

Osman Hamdi Bey Kültür Merkezindeki programda konuşmacı olarak katılan Sıtkı Aslanhan, “Doğaya ve canlılara saygı ve sevgi duyarsanız çocuklarınız da bu şekilde yetişir” dedi. Gebzeliler gerçekleşen programa büyük ilgi gösterdi.

Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi yeni sezona merhaba dedi. Sıtkı Aslanhan düzenlenen programda “Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” programıyla Gebzelilerin karşısına çıktı. Gebzelilerin sezonun ilk programına olan ilgisi gözlerden kaçmazken programda günümüzdeki, aile ilişkileri ve iyi bir anne baba olmanın temel noktaları anlatıldı. Osman Hamdi Bey Kültür Merkezindeki programda konuşmacı olarak yer alan Sıtkı Aslanhan, “Doğaya ve canlılara saygı ve sevgi duyarsanız çocuklarınız da bu şekilde yetişir” dedi.

NEZAKETLİ OLUN

Çocuğun hayatında aile bireylerinin büyük yer tuttuğunu söyleyen Aslanhan, “Çocuklarınıza değerli olduğunu hissettirmek istiyorsanız, onun gözlerinin içine bakıp onu ne kadar sevdiğini söyleyin. Ona değer verdiğinizi hissettirin. Nezaketi öğretmek istiyorsanız, öncelikle siz nezaketli olmalısınız, çocuklar sizi ayna gibi görür, sizleri örnek alır” ifadesini kullandı. Ücretsiz düzenlenen etkinliğe Gebzeliler büyük ilgi gösterirken sezonun ilk programı beklendiği üzere büyük katılımı da beraberinde getirmiş oldu.